Nowe Volvo w Orlenie

Udostępnij artykuł

W roku bieżącym szwedzki producent wygrał przetarg na zaopatrzenie trasportowe Orlenu Transport S.A. Wynikiem jest dostawa 35 ciągników dla firmy.

– Należy podkreślić, iż zakupione przez nas ciągniki Volvo Fm umożliwiają również spełnienie wysokich wymagań stawianych przez PKN Orlen oraz pozostałych naszych klientów. Łącząc w sobie ekonomiczny układ napędowy z wysoką użytecznością i komfortem pracy dla kierowców, mają znaczący wpływ na jakość świadczonych przez nas usług – powiedział Mirosław Zubek, prezes Orlen Transport.

Orlen Transport S.A. jest jedną z największych firm w Polsce specjalizujących się w transporcie materiałów niebezpiecznych. Firma została utworzona 2 stycznia 2008 r. z sześciu przedsiębiorstw transportowych działających w strukturach korporacji. Dzięki konsolidacji połączono możliwości i majątek spółek działających dotychczas w Słupsku, Olsztynie, Płocku, Kędzierzynie-Koźlu, Nowej Soli oraz Szczecinie. Spółka dysponuje flotą transportową liczącą ponad 200 zestawów,

– Wiodąca pozycja na rynku zobowiązuje nas do utrzymywania wysokich standardów i ciągłego rozwoju. Dlatego inwestycje w nowy tabor są dla nas niezwykle ważne. Jednak to nie jedyny element naszej strategii, który służy budowaniu potencjału Spółki – dodaje prezes Zubek.

Wszystkie pojazdy z lipcowej partii to, tak jak w przypadku ubiegłorocznego zakupu, ciągniki siodłowe Volvo FM 4×2 z kabiną dzienną, wyposażone w lekki i wydajny silnik D11C o mocy 410 KM w wersji Euro5. Ta 11-litrowa jednostka napędowa, będąc o około 140 kg lżejszą od silnika D13, zapewnia niską masę własną pojazdu i tym samym wzrost jego ładowności, co ma szczególnie istotne znaczenie w realizowanych przez .

– Z uwagi na bezpieczeństwo, wszystkie zakupione przez nas ciągniki Volvo FM zostały wyposażone w elektronicznie sterowany układ hamulcowy ABS-EBS, układ stabilizacji toru jazdy ESP oraz poduszkę powietrzną kierowcy – podkreśla prezes Orlen Transportu. 

 

Opublikowano: 26.07.2010
Aktualizacja: 26.07.2010