Nowi członkowie zarządu Grupy Lotos

Udostępnij artykuł
Rada nadzorcza Grupy Lotos zakończyła 24 lipca br. postępowanie kwalifikacyjne na dwa wakujące stanowiska w zarządzie gdańskiego koncernu. Do składu zarządu X kadencji powołano z dniem 25 lipca br. Zofię Marię Paryłę na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych oraz Mariana Romana Krzemińskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji.

Zofia Paryła jest absolwentką Executive Master of Business Administration (MBA) organizowanych przez Apsley Business School w Londynie oraz Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie. Posiada tytuł magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będąc absolwentką Wydziału Zarządzania na kierunku rachunkowość.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1985 roku, w Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie. W latach 1997–2017 związana z Elektroplast, w tym w latach 2010–2017 na stanowisku głównej księgowej. Ostatnie dwa lata pełniła funkcję wiceprezesa zarządu w firmie Energa Centrum Usług Wspólnych.

Posiada liczne certyfikaty z zakresu zarządzania, księgowości i rachunkowości, jak również certyfikat uzyskania kwalifikacji wykształcenia dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posługuje się językiem angielskim oraz językiem rosyjskim.

Marian Krzemiński jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Central Connecticut State University.

Karierę zawodową rozpoczął w 1985 roku w Zakładach Górniczych Polkowice – oddział KGHM Polska Miedź w Lubinie, gdzie w latach 1999–2002 piastował funkcję prezesa zarządu, dyrektora generalnego. Pracował również w Drugim Narodowym Funduszu Inwestycyjnym w Warszawie (dyrektor inwestycyjny/prokurent), współpracował z firmą Ernst&Young w zakresie audytu wewnętrznego, prowadził projekty doradcze realizowane dla grupy BNP Paribas Assurance. Świadczy również usługi doradcze i konsultingowe pod własną firmą. W latach 2016–2019 pełnił funkcję doradcy zarządu w Polskim Funduszu Rozwoju.

Posiada doskonałe umiejętności w zakresie przetwarzania danych, zastosowań matematyki i statystyki w ekonomii i zarządzaniu, modelowaniu i optymalizacji procesów operacyjnych, zarządzania projektami, analiz sprzedaży, portfeli klientów, ich ryzyka oraz business intelligence. Obszary szczególnych kompetencji to zarządzanie projektami i przedsiębiorstwami, planowanie strategiczne i marketingowe, analizy rynków, analizy ekonomiczne. Posługuje się językiem angielskim.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.07.2019
Aktualizacja: 30.07.2019