Nowości w ofercie Cafe Punkt na stacjach Lotos

Cafe Punkt jako pierwsza sieć gastronomiczna oferuje kierowcom asortyment kaw mlecznych przygotowanych z mlekiem Bio. Nowa oferta została wprowadzona w drugim tygodniu lipca na stacjach Lotos zlokalizowanych na tzw. MOP-ach. Natomiast wkrótce na stałe zagości tam (oraz na wybranych stacjach w Trójmieście, Warszawie i Krakowie) również pierwszy, całkowicie wegański hot dog.

Mleko Bio marki Mlekovita, oznaczone unijnym logo Rolnictwa Ekologicznego, to produkt dołączony do oferty z myślą o klientach deklarujących potrzebę życia w zgodzie z naturą. Mleko to pochodzi z gospodarstw, które prowadzą tradycyjną pastwiskową hodowlę krów oraz spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie ich żywienia.

Kawy przygotowywane na mleku Bio mają zwiększyć atrakcyjność oferty napojów gorących serwowanych na stacjach paliw Lotos. Opinie zebrane wśród klientów w okresie testowym, od chwili wprowadzenia do końca września br., zostaną przeanalizowane pod kątem możliwości wprowadzenia tego produktu do stałej oferty Cafe Punktu.

Warto dodać, że od lipca kawa na stacjach Lotos jest dostępna w nowych kubkach o dwóch pojemnościach. Mniejszy – 220 ml – dla tych, którzy chcą się delektować konkretnie, w szybkim tempie oraz większy – 440 ml – by cieszyć się smakiem jeszcze dłużej. Wszystko to opakowane w nową, specjalnie zaprojektowaną szatę graficzną.

Ulubionej mlecznej kawy przygotowanej na mleku Bio można napić się na wszystkich stacjach Lotosu zlokalizowanych na tzw. MOP-ach (czyli Miejscach Obsługi Podróżnych) oraz na stacjach w: Gdańsku Osowej (przy obwodnicy Trójmiasta), Wichrowie (woj. dolnośląskie, przy trasie S5), Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Wieczfnii Kościelnej (woj. mazowieckie, przy trasie S7).

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE MAJ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Coraz szersza oferta wege

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących produkty wege spółka Lotos Paliwa zdecydowała się na wprowadzenie do swojej stałej oferty hot doga nie zawierającego żadnych produktów odzwierzęcych. Na nowego hot doga składają się:

  • kiełbaska wegańska – wyprodukowana wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego, bogata w białko soi niemodyfikowanej genetycznie i białko pszenne;
  • bułka z kiełkami żyta – kiełki są skarbnicą m.in. witamin z grupy B, C, D i E oraz wapnia, magnezu, żelaza i potasu;
  • ketchup Bio – wszystkie składniki pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych, ketchup nie zawiera konserwantów i glutenu.

Można go będzie spróbować również na wszystkich stacjach Lotos zlokalizowanych na tzw. MOP-ach oraz dodatkowo na 6 stacjach w Trójmieście (nr 281, 311, 313, 317, 320, 344), 4 w Warszawie (nr 282, 382, 388, 704), 3 w Krakowie (nr 209, 210, 273), w Pucku oraz w Jawczycach. Koncern liczy na to, że klienci pozytywnie zareagują na nowego hot doga – wówczas oferta zostanie rozszerzona na wszystkie stacje.

O propozycjach dla wegetarian pomyślano również tworząc nowy koncept „Stacji Smaku” polegający na sprzedaży kanapek i przekąsek przygotowywanych na miejscu, który wystartował w czerwcu br. na zmodernizowanej stacji Lotos w Redzie przy ul. Wejherowskiej 3. W menu pojawiło się 19 nowych pozycji, w tym szeroka oferta wege: burger, wrap, hot dog, sałatka oraz panini w różnych kompozycjach smakowych. Specjalnie dla tej grupy klientów przygotowano też burgera z buraka oraz rollera z cieciorki i kaszy jaglanej. Do końca 2019 roku spółka Lotos Paliwa planuje uruchomić kolejnych 10 takich punktów zlokalizowanych na terenie całej Polski. Docelowo, w ciągu najbliższych 3 lat, ich liczba ma zwiększyć się do 100.

Warto dodać, że Lotos na kilkuset stacjach własnych i wybranych franczyzowych ma szeroką ofertę dla osób, które nie jedzą mięsa. Koncern oferuje zapiekanki z serem i pieczarkami, bagietki z trzema serami i suszonymi pomidorami. Dodatkowo na wszystkich stacjach z restauracjami Subway Lotos oferuje menu kanapkowe dla wegetarian i wegan, są to: veggie pattie, falafele i veggie delight (również w opcji wrapa i sałatek z vegańskim sosem sweet onion).

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.