Nowy wiceminister aktywów państwowych

Udostępnij artykuł
Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 17 czerwca 2020 r. Andrzeja Śliwkę na stanowisko wiceministra aktywów państwowych. Śliwka będzie nadzorował spółki z sektora przemysłowego.

Andrzej Śliwka pracuje w Ministerstwie Aktywów Państwowych od początku istnienia resortu. Do tej pory był wicedyrektorem Departamentu Nadzoru Właścicielskiego I, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór nad strategicznymi spółkami skarbu państwa m.in.: PZU, PGNiG, Grupa Azoty, PGE, Enea czy Totalizator Sportowy. Wcześniej pracował w Departamencie Programowania Prac Rządu w Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego.

Jest też członkiem zespołu eksperckiego ds. zwiększenia efektywności Rad Nadzorczych, który wchodzi w skład Komisji ds. reformy nadzoru właścicielskiego oraz był członkiem Rady Nadzorczej Tauron Polska Energia.

Nowy wiceminister specjalizuje się w prawie korporacyjnym, umowach gospodarczych i procesie inwestycyjnym. Ponadto w swojej dotychczasowej praktyce zajmował się również: prawem nieruchomości, badaniem due diligence, a także prowadzeniem sporów sądowych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył też studia podyplomowe Podatki i prawo podatkowe na Uniwersytecie Gdańskim oraz aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Ma uprawnienia radcy prawnego.

Jest to drugi w ostatnim okresie awans pionowy w strukturze ministerstwa. Wcześniej Jonasz Drabek został pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego i dyrektorem departamentu górnictwa.

Równocześnie z przyczyn osobistych z Ministerstwa Aktywów Państwowych odchodzi wiceminister Tomasz Szczegielniak.

– Serdecznie mu dziękuję za pracę związaną m.in. z tworzeniem resortu oraz koordynacją prac legislacyjnych. To był bardzo ważny okres tworzenia fundamentów pod dalsze działanie resortu – powiedział Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.06.2020
Aktualizacja: 17.02.2022