Nowy zbiornik LPG w Rafinerii Gdańskiej

Udostępnij artykuł

Zakończyła się instalacja zbiornika LPG w Rafinerii Gdańskiej. Tym samym zakończono rozbudowę nalewaka kolejowego. Rafineria dotychczas miała cztery zbiorniki na LPG, ten najnowszy o pojemności 1700m3 – będzie piątym.

Rafineria Gdanska

Budowa kolejnego zbiornika LPG ma poprawić możliwości magazynowania i dystrybucji tego paliwa. Wraz ze zbiornikiem powstaje także pompownia ekspedycyjna, która będzie podawać LPG do nalewaków, a te z kolei dalej do transportu kolejowego i autocystern.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka

Dane techniczne zbiornika

Nowy zbiornik LPG w Rafinerii Gdańskiej ma średnicę blisko 6 m i 73 m długości. Pojemność oszacowano na 1700m3. Zgromadzone w zbiorniku paliwo pozwoliłoby na zatankowanie blisko 30 tysięcy samochodów wyposażonych w instalację LPG ze zbiornikiem 50-litrowym. Zbiornik w Rafinerii może magazynować LPG pod ciśnieniem 17 barów w temperaturze od -45 stopni do 55 stopni C.

Pierwsze elementy zbiornika do gdańskiej rafinerii dotarły w lipcu ubiegłego roku. Cała inwestycja wraz z ukończeniem pompowni ma zakończyć się w drugim kwartale 2023 roku.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 15.03.2023
Aktualizacja: 15.03.2023