Orlen Gaz sponsorem wyścigu kolarskiego

Udostępnij artykuł

Podczas 54. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej Orlen Gaz nagrodzi również kibiców dokonujących zakupów na wybranych stacjach sieci PKN Orlen. Na liście promocyjnych miast, przez które przejeżdża peleton kolarzy, znajdują się m.in. Chełm, Zamość, Hrubieszów, Świdnik, Lublin, Puławy. W tych miejscowościach Orlen Gaz obniży cenę LPG o 5 groszy za każdy litr zakupionego paliwa.

Organizowany m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, 54. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej rozpocznie się 31 maja na Ukrainie, gdzie odbędą się dwa pierwsze etapy. Kolejne cztery rozegrają się na terenie województwa lubelskiego. 5 czerwca zmagania zakończy emocjonujący i widowiskowy wyścig uliczny w Puławach (30 rund x 2500 m = 75 km).

Do rywalizacji stanie 120 kolarzy w kategorii „Orlik” (do 23 lat) z Litwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy i Polski. Stawka będzie wysoka, bowiem nagroda główna to samochód osobowy Peugeot ufundowany przez Orlen Gaz i Peugeot A. Kita Lublin.

Uroczyste zakończenie Wyścigu odbędzie się w sobotę 5 czerwca o godz. 14 w Puławach.
Pełen wykaz stacji objętych promocją dostępny jest na www.orlengaz.pl.

Orlen Gaz jest największą polską firmą, działającą na rynku gazu płynnego od 1995 roku, w ramach Grupy Kapitałowej PKN Orlen. Zarządza dużymi, optymalnie zlokalizowanymi rozlewniami i terminalami, m.in. nowoczesnym Terminalem Morskim LPG w Szczecinie. Zajmuje się sprzedażą i dystrybucją najwyższej jakości produktów: propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butanu. Spełniają one wymogi polskiej normy PN C-96008 oraz europejskiej EN-589, a ich jakość potwierdzają specjalne certyfikaty.

Orlen Gaz to główny dostawca LPG dla największej w Polsce i Europie Centralnej, sieci stacji paliw, należącej do Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN. Jest liderem na rynku autogazu, ale również kompleksowo wykonuje instalacje przemysłowe na gaz płynny. Realizuje projekty LPG, wykorzystywane w procesach technologicznych w przemyśle, rzemiośle, rolnictwie czy budownictwie. Może pochwalić się największą przemysłową instalacją LPG w Polsce (Pfleiderer Grajewo).
 

Opublikowano: 28.05.2010
Aktualizacja: 28.05.2010