Orlen inwestuje w rozwój przewozów kolejowych

Flota cystern kolejowych w Grupie Orlen zwiększy się o kolejne wagony, które zostaną wykorzystane do przewozu produktów rafineryjnych i petrochemicznych.

Realizowane postępowanie zakupowe, obejmujące 2 tysiące wagonów, ma na celu zabezpieczenie obecnych i przyszłych operacji logistycznych.

Postępowanie obejmuje dzierżawę cystern kolejowych na potrzeby PKN Orlen, a także spółek z Grupy – Anwil, Orlen KolTrans oraz Unipetrol.

– Realizowane postępowanie to nasza odpowiedź na dynamiczny wzrost wolumenów sprzedażowych na rynku. Dzięki centralnemu podejściu do dzierżawy cystern kolejowych ujednolicamy standardy współpracy z rynkiem zewnętrznym w ramach całej Grupy Orlen. W ten sposób zwiększamy bazę kontrahentów i optymalizujemy koszty, co sprawia, że nasz łańcuch dostaw jest jeszcze bardziej konkurencyjny – powiedziała Agnieszka Trębicka, dyrektor biura zakupów bezpośrednich PKN Orlen.

Zapotrzebowanie obejmuje różne rodzaje cystern do transportu produktów rafineryjnych i petrochemicznych, takich jak frakcje lekkie/średnie i ciężkie, paliwo lotnicze, czy PTA. Przewidziane są różne okresy dzierżawy od 1 roku do 7 lat, które są uzależnione od horyzontu planów przewozowych oraz proponowanych warunków handlowych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.