Orlen: Już siedem nowych myjni w tym roku

Udostępnij artykuł

Orlen planuje jednak dalsze inwestycje w usługi mycia pojazdów. – Przetarg na dostawcę urządzeń myjących dla PKN Orlen został już rozstrzygnięty, proces jest na etapie ustalania szczegółowych warunków umowy – informuje biuro prasowe płockiej spółki.

Jednak, jak informuje koncern, trudno jest ocenić ile myjni zostanie otwartych jeszcze w tym roku, ponieważ w dużej mierze zależy to od długości procesów inwestycyjnych, zarówno w fazie projektowej jak i realizacyjnej.

Według informacji biura prasowego, na sieć stacji PKN Orlen przypada około 250 myjni automatycznych, przy czym większość to myjnie portalowe, a dwie z nich to urządzenia tunelowe.

Koncern posiada również tzw. myjnie bezdotykowe. – Posiadamy również 85 myjni samoobsługowych ręcznych, przy czym większość z nich to myjnie jednostanowiskowe – informuje biuro prasowe.

W Polsce funkcjonuje ponad cztery tysiące myjni samochodowych, z czego nieco ponad tysiąc stanowią tzw. myjnie bezdotykowe. Również około tysiąca stanowią myjnie ręczne.

Największy jednak udział w rynku mają myjnie automatyczne, jest ich ponad dwa tysiące, przy czym zdecydowaną większość urządzeń automatycznych stanowią myjnie portalowe. Urządzenia tunelowe, ze względu na koszty inwestycji stanowią niewielki udział w liczbie myjni.

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010