Orlen Paliwa rozbudowuje infrastrukturę

Udostępnij artykuł
Spółka Orlen Paliwa zakończyła rozbudowę instalacji technologicznej LPG w TGP (Terminalu Gazu Płynnego) Sokółka. Umożliwi to przeładunek produktu z Możejek zapewniając większą synergię w ramach Grupy Kapitałowej Orlen.

W ramach rozbudowy poprowadzono nowe rurociągi LPG oraz zamontowano dwie nowe sprężarki LPG, które będą służyły do przeładunku frakcji propylenowo-propanowej (FPP) na potrzeby PKN Orlen. Ponadto w TGP Sokółka, w ramach tej inwestycji zainstalowano suchozłącza na stanowiskach przeładunku cystern kolejowych normalnotorowych. Jest to pierwszy terminal, na którym zastosowano tego typu rozwiązanie. Przyśpieszy ono procesy przeładunku, ułatwi pracę obsłudze i zwiększy bezpieczeństwo całego procesu.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY STACJI PALIW
> link do aktualnego numeru <

Rozbudowano stanowiska rozładunku cystern kolejowych w TGP Nowa Brzeźnica o dwa dodatkowe stanowiska rozładunku autocystern. Rozwiązanie takie  pozwoli zwiększyć wydajność terminala oraz szybkość obsługi cystern dystrybucyjnych poprzez uwolnienie na potrzeby logistyki wtórnej jednego z istniejących stanowisk przeznaczonego dotychczas na potrzeby rozładunku aut logistyki pierwotnej.​

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 06.08.2018
Aktualizacja: 07.08.2018