Orlen w pierwszej piątce najlepszych pracodawców w Polsce

Udostępnij artykuł

Już po raz trzynasty Orlen został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Top Employers Polska. Spółka została doceniona za wysoki poziom polityki personalnej oraz stosowane praktyki zarzadzania zasobami ludzkimi. Wśród nagrodzonych Top Employers 2024 znalazły się także Anwil i Unipetrol z Grupy Orlen.

orlen top employer

Certyfikat Top Employers to potwierdzenie stosowania najlepszych praktyk w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Co roku eksperci Top Employers Institute przeprowadzają badanie, które analizuje zgłoszone do certyfikacji firmy na całym świecie w 20 obszarach, m.in. warunków zatrudnienia, strategii HR, dostępu do szkoleń czy działań poprawiających dobrostan pracowników. Orlen otrzymał tytuł Top Employers po raz trzynasty i znalazł się na czwartym miejscu wśród prawie 80 wyróżnionych firm z Polski.

W Orlenie tworzymy inspirujące środowisko, w którym można realizować swoje aspiracje zawodowe i podnosić kwalifikacje, jednocześnie zachowując równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Stawiamy na dialog i otwartość, bo tylko w ten sposób możemy skutecznie odpowiedzieć na potrzeby pracowników i zaproponować im szeroki zakres benefitów pozapłacowych, dostosowanych do ich zmieniających się preferencji. Cieszymy się z wyróżnienia Top Employers, które potwierdza pozycję Orlenu jako czołowego polskiego pracodawcy. Spółka odbiera je już kolejny raz, co dowodzi konsekwencji, z jaką Orlen stosuje najlepsze praktyki w obszarze zatrudnienia i spraw pracowniczych – mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr w Orlen.

Certyfikat Top Employers przyznawany jest dopiero po szczegółowej weryfikacji i ocenie zewnętrznego audytora. W tej edycji eksperci Instytutu zwracali szczególną uwagę na praktyki wspierające różnorodność oraz równość wśród zatrudnionych.

Wyjątkowe czasy wydobywają to, co najlepsze w ludziach i organizacjach. Byliśmy tego świadkami w naszym Programie Certyfikacji Top Employers w tym roku. Wysokie wyniki certyfikowanych Top Employers 2024 pokazują, że te organizacje dbają o rozwój i dobre samopoczucie swoich pracowników. W ten sposób wspólnie wzbogacają świat pracy. Z dumą ogłaszamy i świętujemy tegoroczną grupę wiodących Top Employers zorientowanych na ludzi: Top Employers 2024 – mówi David Plink, CEO Instytutu Top Employers.

W gronie pracodawców wyróżnionych w tegorocznym konkursie Top Employers znalazły się również dwie inne spółki należące do Grupy Orlen: działający na polskim rynku Anwil oraz czeski Orlen Unipetrol.

Stabilność zatrudnienia, rozwój oraz benefity to kwestie, na które pracownicy zwracają szczególną uwagę, a my to bardzo dobrze rozumiemy. Prowadzona przez Anwil polityka HR jest odpowiedzią na potrzeby załogi, będąc jednocześnie zobowiązaniem do dalszego zaangażowania w tworzenie lepszego środowiska pracy. Jako jeden z największych pracodawców w regionie dbamy o najwyższe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, starając się budować z naszymi pracownikami trwałe relacje, które stanowią solidny fundament dla realizowanych działań biznesowych – powiedziała Agnieszka Żyro, prezes zarządu Anwil S.A.

Włocławska spółka Orlenu produkująca nawozy azotowe i tworzywa sztuczne, zdobyła certyfikat już piąty raz z rzędu. Natomiast Orlen Unipetrol otrzymał go po raz drugi.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

W ostatnim roku podjęliśmy kroki mające na celu zwiększenie poczucia zadowolenia i zaangażowania naszych pracowników. W odpowiedzi na ich potrzeby, przeprowadziliśmy m.in. kompleksowe działania dotyczące komunikacji strategii grupy, pozafinansowego docenienia czy rozwoju empatycznego przywództwa. Koncentrowaliśmy się na pogłębieniu wśród pracowników poczucia celu i motywacji, umocnieniu odpowiedzialności za wyniki w zespołach oraz poprawieniu jakości i efektywności współpracy w Koncernie. Otrzymywane przez nas certyfikaty, w tym Top Employers potwierdzają unikatowość i atrakcyjność Orlen Unipetrol na rynku pracy w Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech – mówi Tomasz Wiatrak, Prezes Orlen Unipetrol.

W ramach tegorocznej edycji konkursu, Top Employers Institute wyróżnił 2300 organizacji z 121 krajów na pięciu kontynentach, w tym 79 z Polski. Do ubiegania się o certyfikat mogły przystąpić firmy zatrudniające w danym kraju minimum 250 pracowników lub będące częścią międzynarodowej organizacji, w której pracuje więcej niż 2500 osób. Laureaci tegorocznej edycji Top Employers zatrudniają łącznie ponad 12 milionów pracowników.

źródło: Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 19.01.2024
Aktualizacja: 19.01.2024