Orlen wspiera płockich sportowców

Udostępnij artykuł

Prezes Zarządu PKN Orlen Jacek Krawiec oraz Prezydent Miasta Płocka Mirosław Milewski, w obecności przedstawicieli Sekcji Piłki Ręcznej Wisły Płock podpisali umowy dotyczące wspierania sześciokrotnych Mistrzów Polski w piłce ręcznej oraz zasad sponsoringu hali sportowej.

PKN Orlen jako Sponsor Generalny będzie wspierał nowoutworzoną, autonomiczną Sekcję Piłki Ręcznej klubu Wisła Płock przez najbliższe cztery lata, a płoccy szczypiorniści będą w tym czasie występowali jako „ORLEN Wisła Płock”. W pierwszym roku obowiązywania umowy sponsorskiej Orlen wesprze piłkarzy ręcznych sumą 7 mln złotych, w kolejnych latach Koncern przekazywać będzie po 4 mln złotych w postaci wkładu gwarantowanego oraz nawet do 3,9 mln zł premii za osiągnięcia sportowe – między innymi: zdobycie Pucharu Polski, tytułu Mistrza Polski oraz sukcesy w rozgrywkach pucharowych i Ligi Mistrzów.

– Zaangażowanie w płockiego handballa świadczy o naszej dobrej opinii o tej dyscyplinie sportu, tym bardziej, że Płock od wielu lat za sprawą szczypiornistów jest świadkiem niebywałych wydarzeń i emocji sportowych. Fakt, że Sekcja Piłki Ręcznej może nie tylko pochwalić się długimi tradycjami, ale przede wszystkim nieprzerwanie od dwudziestu lat zdobywa medale, napawa nas optymizmem i motywuje do współpracy. Zamierzamy angażować się w działalność spółki, będziemy bacznie przyglądać się jej funkcjonowaniu i osiąganym wynikom. Cieszę się, że jako lokalny partner możemy wspierać zawodników z werwą i sportowym charakterem, a tym samym dawać radość płocczanom dumnym ze swej drużyny. Bardzo liczę, że określone przez nas warunki współpracy będą dopingowały zawodników oraz sztab szkoleniowy do osiągania jak najwyższych wyników, nie tylko na arenie krajowej, ale także i międzynarodowej – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Opublikowano: 29.07.2010
Aktualizacja: 29.07.2010