Orlen z długoterminowym kontraktem na sprzedaż gazu dla Elektrociepłowni „Zielona Góra” SA z Grupy PGE

Udostępnij artykuł

Orlen i Elektrociepłownia „Zielona Góra” SA z Grupy Kapitałowej PGE podpisały umowę na dostawy gazu ziemnego. Kontrakt o wartości 6,3 mld złotych zapewni paliwo do bloku gazowo-parowego, który dostarcza ciepło dla mieszkańców Zielonej Góry oraz energię elektryczną do krajowej sieci elektroenergetycznej.

orlen logo

Umowa zawarta przez spółki będzie obowiązywać od 2 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2036 r., z możliwością skrócenia do 31 grudnia 2030 r. na zasadach określonych w umowie. Szacowany maksymalny wolumen dostawy paliwa gazowego w 12,5-letnim okresie kontraktowym wynosi 38 TWh.

Kontrakt gwarantuje Elektrociepłowni „Zielona Góra” pewność dostaw gazu a zarazem zapewnia dużą elastyczność handlową i warunki handlowe dostosowane do potrzeb klienta. Sprzedaż paliwa będzie prowadzona w oparciu o giełdowe notowania gazu, z progami cenowymi powiązanymi z wolumenem odbioru. W ramach umowy Elektrociepłownia „Zielona Góra” otrzymała również narzędzia umożliwiające budowanie własnej strategii zabezpieczania cen gazu.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby zapoznać się z BEZPŁATNYM pełnym wydaniem <<

Stacja Benzynowa & Convenience Store petrolnet

Elektrociepłownia „Zielona Góra” SA należy do strategicznych klientów Grupy Orlen. Podpisana umowa stanowi przedłużenie dotychczasowej, długoletniej współpracy – pierwszy kontrakt na sprzedaż gazu został podpisany w 2001 roku a dostawy paliwa są realizowane od 2004 roku.

źródło: Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 02.07.2024
Aktualizacja: 02.07.2024