Orlen zorganizuje wyścigi w centrum Warszawy

Udostępnij artykuł

W wydarzeniu będzie uczestniczyć kilkadziesiąt samochodów wyścigowych i rajdowych, najsłynniejsze zespoły, a także supersportowe auta. 21 sierpnia od godz. 11.00 w sercu Warszawy w pobliżu pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego, podczas VERVA Street Racing odbędą się pierwsze w Polsce wyścigi na torze miejskim. Gwiazdą wydarzenia będzie jeden z czołowych zespołów Formuły 1. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, a sprzedaż biletów dotyczy tylko wejściówek do stref specjalnych.

Wyjątkowy charakter VERVA Street Racing oddaje nie tylko lokalizacja trasy w ścisłym centrum Warszawy (rejon pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego), ale także udział zespołów, które rywalizują w największych i najbardziej legendarnych seriach wyścigowych na świecie jak Formuła 1, Porsche Supercup oraz Le Mans. Gościnnie na ulicach Warszawy pojawią się także czołowe zespoły oraz zawodnicy startujący w rajdach cross country, w szczególności kultowym rajdzie Dakar.

– PKN Orlen aktywnie wspiera sporty motorowe od ponad dekady. Sukcesy na rajdowych trasach od lat święci Orlen Team, a w tym roku zbudowaliśmy pierwszy polski zespół wyścigowy rywalizujący w legendarnych zawodach Porsche Supercup – VERVA Racing Team. Wiemy, że oba te zespoły mają w naszym kraju rzeszę fanów, ale ze względów obiektywnych nie mogą w pełni zaprezentować swojego potencjału przed polską publicznością. Dlatego postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i zorganizowaliśmy tor wyścigowy w sercu Warszawy, na który zapraszamy najlepszych kierowców i zespoły na świecie – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen.

Wstęp na imprezę jest wolny. Organizator prowadzi jedynie sprzedaż biletów na miejsca siedzące (specjalne trybuny), które zostaną zbudowane w najbardziej atrakcyjnych częściach trasy. Bilety od będą do nabycia na eventim.pl oraz wybranych Orlen ( w sprzedaży pod koniec miesiąca).

Opublikowano: 15.07.2010
Aktualizacja: 15.07.2010