Paczkomat® InPost na stacjach paliw ESSO we Włoszech

Udostępnij artykuł

Grupa InPost, lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie, rozpoczęła współpracę z EG Italia, należącą do EG Group – operatorem stacji ESSO we Włoszech. EG Group to angielska sieć detaliczna, która zarządza ponad 6 300 lokalizacjami – między innymi stacjami paliw i fast foodami w 10 krajach w Europie, USA i Australii. Obecnie na stacjach ESSO obsługiwanych przez EG Italia dostępnych jest 150 urządzeń Paczkomat®, a na całym terenie Włoch InPost posiada sieć 6 000 punktów odbioru i nadania.

paczkomat esso wlochy

Sieć InPost we Włoszech systematycznie się rozwija, między innymi dzięki współpracy z wiodącymi partnerami – takimi jak EG Italy. Na stacjach benzynowych ESSO nasi klienci mogą odbierać i nadawać przesyłki, jednocześnie korzystając z oferty tych placówek – dzięki czemu oszczędzają czas. Chcemy zapewniać konsumentom maksymalny komfort odbioru zakupów online – unikając oczekiwania na kuriera lub w kolejce na poczcie. Urządzenia Paczkomat® InPost na stacjach benzynowych działają 24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu, są oświetlone i monitorowane, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo użytkownikom – podkreśla Nicola D’Elia, dyrektor zarządzający InPost na Europę Południową.

Agregując dane z 10 największych włoskich miast, InPost dociera do 65% populacji: ponad 5,5 miliona Włochów mieszkających w Rzymie, Mediolanie, Neapolu, Turynie, Palermo, Genui, Bolonii, Florencji, Bari i Katanii, mieszka 5 minut od punktu InPost.


InPost uruchomił też nowe połączenie, dzięki któremu klienci w Hiszpanii i we Włoszech mogą nadawać oraz odbierać międzykrajowe przesyłki. Obecnie usługa dostępna jest dla sklepów internetowych, ale wkrótce zostanie rozszerzona także o klientów prywatnych. Tym samym powstał nowy, międzynarodowy szlak – umożliwiający wysyłkę między siecią ponad 6 000 punktów w Hiszpanii i ponad 5 000 we Włoszech. Usługa crossborder jest również dostępna między Francją a Włochami, Hiszpanią, Portugalią i krajami Beneluksu.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Grupa InPost jest obecna w 9 krajach, w których dysponuje ponad 60 000 punktów odbioru i nadania. W 2023 roku dostarczyła 892,1 mln przesyłek, o 20% więcej niż rok wcześniej. W Polsce wolumen przesyłek wyniósł 589,5 mln przesyłek (+16%). Na rynkach międzynarodowych wolumen wyniósł 302,6 mln sztuk (+28%), w tym Mondial Relay dostarczył 239,9 mln przesyłek (+13%). W Wielkiej Brytanii, drugim co do wielkości międzynarodowym rynku, InPost dostarczył 46,5 mln paczek – co oznacza wzrost o blisko 127% r/r.

źródło: InPost

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 26.01.2024
Aktualizacja: 26.01.2024