Paliwo zimowe dostępne już na wszystkich stacjach Circle K

Udostępnij artykuł

Za trzy tygodnie Święta, a wraz z nimi wzmożony ruch na drogach. Aby uniknąć nieoczekiwanych problemów w trasie, warto już teraz przygotować swój samochód na trudniejsze warunki. To nie tylko wymiana opon, płynu do spryskiwaczy, czy wykonanie przeglądu pojazdu. Warto zwrócić również uwagę na paliwo, które wybieramy w tym okresie. Co ciekawe, 60% Polaków wie o istnieniu paliw zimowych, a do tego większość z nich zwraca uwagę na to, że stosowanie ich wpływa korzystnie na pracę silnika w zimowych warunkach. Klienci Circle K mogą tankować zimowe paliwa miles®, milesPLUS® na wszystkich stacjach sieci.

circle k sezon zimowy

Polacy lubią być dobrze przygotowani na każdą sytuację, co pokazują wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie sieci Circle K . Ponad 70% ankietowanych wskazało, że szykując się na sezon zimowy, w tym ujemne temperatury, intensywne opady śniegu czy oblodzoną jezdnię, przede wszystkim decyduje się na wymianę opon. Co więcej, niemal połowa respondentów pamięta o zakupie specjalnego płynu do spryskiwaczy, który nie zamarznie, gdy termometry wskażą wartość poniżej zera. Blisko 20% Polaków decyduje się także na kontrolę i wymianę pozostałych płynów samochodowych czy wykonanie przeglądu całego pojazdu. Jednak zaledwie 8% badanych zwraca uwagę na paliwo, które tankuje w okresie zimowym, co jest kluczowe dla właściwej ochrony silnika w wymagających warunkach. Co ważne, 60 % respondentów wskazało, że zna ofertę paliw zimowych, a 30% z nich potrafi wskazać różnicę między paliwami letnimi a zimowymi.

Okres przedświąteczny to szczególny czas, w którym warto zadbać również o bezpieczeństwo na drodze. W tym celu powinniśmy zwrócić uwagę na stan techniczny naszego auta, a także jakość paliwa, które stosuje się w okresie jesienno-zimowym. Istnieje grupa zmotoryzowanych, którzy zdają sobie sprawę z tego, że stosowanie odpowiedniego paliwa zimowego korzystnie wpływa na pracę silnika, ale ci kierowcy nadal należą do mniejszości. Tylko 1 na 4 ankietowanych wie, jakie są różnice między letnimi a zimowymi paliwami, a jest to m.in. inny skład, który przekłada się na większą odporność na niskie temperatury oraz lepszą ochronę silnika – zwraca uwagę Aleksander Wasiura, dyrektor kategorii paliw w Circle K.

Zimowy olej napędowy charakteryzuje się obniżoną Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra, która wynosi -20°C. Warto zauważyć, że olej napędowy milesPLUS® obecnie oferowany przez Circle K zapewnia ochronę nawet do -30°C, a jego właściwości są dostosowywane do panujących warunków. Na wszystkich stacjach sieci w Polsce są również dostępne zimowe odmiany benzyn oraz autogaz, które pozwolą uchronić klientów przed przykrą niespodzianką o poranku. Skład paliw miles®, milesPLUS® został wzbogacony o dodatki uszlachetniające, które czyszczą i chronią silnik, wspomagając jego prawidłową pracę oraz zmniejszając awaryjność. Wygoda klientów jest dla Circle K kluczowa, dlatego sieć oferuje klientom komfortową i bezpieczną formę płatności za pomocą aplikacji mobilnej. Może ona zostać dokonana bezpośrednio przy dystrybutorze. To istotne udogodnienie dla kierowców w okresie zimowym, gdy niskie temperatury i niesprzyjające warunki pogodowe nie zachęcają do opuszczania pojazdów.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

źródło: Circle K

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 07.12.2023
Aktualizacja: 07.12.2023