Paweł Wachnik prezesem Orlen Asfalt

Udostępnij artykuł
[PREMIERA U NAS!] Jak poinformowała spółka Orlen Asfalt, z dniem 17 listopada 2021 roku, stanowisko prezesa zarządu objął Paweł Wachnik, były wiceprezes spółki Lotos Paliwa.

Paweł Wachnik objął stanowisko po tym, jak poprzedni prezes Orlen Asfalt – Marek Pietrzak – złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji w dnu 25 października br. Powodem rezygnacji było objęcie przez Pietrzaka, z dniem 26 października br., funkcji wiceprezesa KGHM Polska Miedź.

Przypomnijmy, że Paweł Wachnik w okresie od 22.09.2016 r. do 12.05.2021 r. pełnił funkcję wiceprezesa Lotos Paliwa. Jego odejście z Lotos Paliwa, wedle oficjalnych informacji spółki, nastąpiło na skutek upływu kadencji. Wcześniej, od dnia 27.07.2016 r., był zatrudniony w spółce Lotos Paliwa na stanowisku dyrektora Biura Marketingu.

Obecnie zarząd Orlen Asfalt pracuje w składzie:

  • Paweł Wachnik – prezes zarządu
  • Alan Seinbarth – członek zarządu (od 1 lipca 2020 r.)

Na początku listopada 2021 roku, spółka Orlen Asfalt prowadziła także postępowanie rekrutacyjne na stanowisko członka zarządu. Jak na razie jego wyniki nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Orlen Asfalt należy do Grupy Kapitałowej Orlen i jest ​jednym z największych w Polsce i Europie Środkowej dostawców lepiszcza asfaltowego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni asfaltowych. Całościowy pakiet udziałów w spółce należy do PKN Orlen. Aktualnie ofertę Grupy Kapitałowej Orlen stanowią asfalty pochodzące z pięciu ośrodków produkcyjnych w Płocku i Trzebini (Polska), Pardubicach i Litvinovie (Czechy) oraz Możejkach (Litwa).

Autor: Edwin Kaniuk

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.11.2021
Aktualizacja: 22.11.2021