PERN inwestuje w fotowoltaikę

Udostępnij artykuł

Po świetnych wynikach pierwszej instalacji fotowoltaicznej w bazie paliw w Boronowie, spółka zdecydowała się na kolejne. PERN rozpoczął postępowanie zakupowe na uzyskanie warunków przyłączeń do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w aż 9 bazach paliw.

PERN fotowoltaika

Wybrany wykonawca opracuje projekt koncepcyjny budowy instalacji fotowoltaicznych oparty o nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i techniczne. W ramach projektu będzie musiał także uzyskać wszystkie wymagane zgody administracyjne na potrzeby uzyskania warunków.

Zadanie obejmuje uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w 9 bazach. Mieszczą się w: Adamowie, Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Woli Rzędzińskiej, Kawicach, Chruścielu, Baryczy, Dębogórzu, Małaszewiczach.

PERN producentem zielonej energii

Wyłonienie wykonawcy do uzyskania warunków przyłączenia dla 9 lokalizacji to dopiero pierwszy etap złożonego projektu, jakim jest „PERN producentem zielonej energii”. Spółka realizuje go w ramach strategii obejmującej lata 2021 – 2024. Firma przeznaczy na ten cel aż 130 mln zł. Obecnie PERN prowadzi prace analityczne nad wytypowaniem kolejnych lokalizacji, w których w przyszłości wybuduje kolejne instalacje fotowoltaiczne.

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna w bazie paliw w Boronowie powstała w 2020 roku. To efekt wdrożenia jednej z prac dyplomowych przygotowanych przez zespół pracowników PERN w ramach Akademii Menedżera.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowań przetargowych znajdują się na stronie: www.pern.pl

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.