PERN konsekwentnie rozbudowuje bazy paliw

PERN ogłosił przetarg na budowę dwóch zbiorników oraz infrastruktury im towarzyszącej w bazie paliw w Dębogórzu. Będą w nich magazynowane produkty naftowe. Każdy zbiornik ma mieć pojemność 32 tys. m sześc. Termin składania ofert upływa 10 października br.

Rozbudowa pojemności magazynowych w bazach paliw PERN to kolejna z ważnych dla spółki inwestycja. Budowa zbiorników magazynowych w bazach paliw, to odpowiedź PERN na znaczący wzrost popytu na świadczone usługi. Nowe zbiorniki m.in zostaną przeznaczone do obrotu paliwami, a także do magazynowania zapasów interwencyjnych.

W tym roku trafiły już do eksploatacji dwa zbiorniki w Koluszkach i dwa zbiorniki w Nowej Wsi Wielkiej – każdy po 32 tys. m sześc. – łącznie 128 tys. m sześc. W drugim etapie rozbudowy wykonywane są już roboty budowlane zbiornika o pojemności 32 tys. m sześc. w Koluszkach, a dla pozostałych lokalizacji (bazy paliw: w Boronowie, w Rejowcu, w Emilianowie, w Dębogórzu i w Małaszewiczach) trwają prace przygotowawcze, w tym wybór wykonawców poszczególnych inwestycji. Drugi etap rozbudowy pojemności na paliwa zwiększy możliwości PERN o 222 tys. m sześc.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.