PERN zwiększa możliwości rozładunku dużych tankowców

Udostępnij artykuł
Baza paliw w Dębogórzu niebawem będzie mogła skorzystać z podwyższonego nalewaka do rozładunku dużych tankowców – powyżej 30 tys. ton. Będzie to drugie urządzenie tego typu na wyposażeniu Stanowiska Przeładunku Paliw Płynnych zlokalizowanego w porcie gdyńskim. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo ciągłości pracy instalacji przeładunkowej PERN. Modernizacja została w całości zrealizowana przez Zarząd Morskiego Portu w Gdyni.

– Dziś tankowce o ładowności powyżej 30 tys. ton stanowią większość statków rozładowywanych w bazie w Dębogórzu. Zatem modernizacja, która została zrealizowana, w sposób istotny poprawi efektywność i bezpieczeństwo naszej pracy – podkreśla Michał Drzazga, kierownik tej jednostki.

Obecnie zakończyły się prace elektryczne, prace z hydrauliką siłową, prace montażowe przy rurociągu produktowym. Wykonana została także tzw. polewka betonowa.

– Przykładamy ogromną wagę do rozwoju naszego morskiego hubu paliwowego w Dębogórzu. Terminal ten to dziś jeden z kluczowych elementów zdywersyfikowanego systemu zaopatrywania Polski w paliwa płynne – zaznacza Rafał Miland, wiceprezes PERN.

Baza paliw w Dębogórzu niedawno powiększyła się o dwa nowe zbiorniki po 32 tys. m sześc. każdy. Dzięki rozbudowie jej pojemość magazynowa wzrosła do prawie 260 tys. m sześc. W bazie rusza właśnie budowa kolejnego, podobnego zbiornika, który zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. Całości dopełni modernizacja frontu kolejowego.

W efekcie liczba załadowanych cystern zwiększy się tam o połowę. Wzmocni to stabilność krajowego i międzynarodowego rynku logistyki produktów naftowych. Rozbudowa infrastruktury pozwoli również podnieść jakość świadczonych obecnie usług.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 04.10.2021
Aktualizacja: 04.10.2021