Piąty Spar Express na stacjach paliw Avia

Udostępnij artykuł

Piąty sklep Spar Express na stacjach paliw Avia został otwarty w Gorzkowie, w województwie małopolskim. To kontynuacja współpracy obu marek, realizowana w ramach pilotażu na pięciu stacjach Avia. W grudniu 2021 roku otwarte zostały sklepy w Poznaniu przy ul. Juraszów i w Bielsku Białej przy ul. Żywieckiej, a w styczniu w Poznaniu przy ul. Mieszka oraz ul. Grunwaldzkiej.

SPAR AVIA

Nowy Spar Express

Sklep działa całą dobę, jego powierzchnia wynosi 92 mkw. Dostępne są dwa stanowiska kasowe oraz duży parking dla tirów. Klienci mogą zamawiać gorące napoje i ciepłe dania przygotowywane na miejscu w Bean Tree Cafe. W ofercie konceptu są też hot dogi, zapiekanki i pizza wypiekana ze świeżych składników jak w pizzerii. Posiłki można zjeść w strefie jadalnianej przy stolikach.

Spar Express to format convenience, który spełnia podstawowe potrzeby klientów. Strefy relaksu w sklepach są wygodnym miejscem do jedzenia, picia i odpoczynku. Placówki są czynne 365 dni w roku.

– Nasza współpraca z siecią stacji paliw Avia jest bardzo owocna – już teraz widzimy, że format Spar Express doskonale się sprawdza w uruchomionych lokalizacjach. Ciepłe dania i napoje w Bean Tree Cafe są świetnym uzupełnieniem szerokiej oferty asortymentowej, jaką przygotowaliśmy w tych placówkach. Widzimy systematyczny wzrost obrotów i mamy nadzieję na dalszy rozwój współpracy z Avia, co zaowocuje kolejnymi sklepami Spar na stacjach – podkreśla Wayne Hodson, prezes zarządu sieci Spar w Polsce.

– W grudniu i styczniu uruchomiliśmy sklepy sieci Spar na typowo miejskich stacjach Avia. Stacja w Gorzkowie to z kolei stacja tranzytowa, z udogodnieniami dla samochodów ciężarowych. Dlatego tu zależało nam przede wszystkim na maksymalnym rozbudowaniu oferty gastronomicznej. Dotychczasowe lokalizacje wskazują na bardzo pozytywne efekty pilotażu współpracy z siecią Spar. W związku z tym analizujemy teraz możliwość rozszerzenia tej współpracy o kolejne stacje Avia – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i na Ukrainie, Grupa Unimot.

Sieć stacji paliw Avia, zarządzana przez Grupę Unimot, liczy już ponad 90 obiektów w całej Polsce.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2022
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

LRDSP Raport okladka x

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.03.2022
Aktualizacja: 28.03.2022