Pierwsze sukcesy Unimot w sprzedaży asfaltów

Udostępnij artykuł
Nowo pozyskany przez Unimot zespół specjalistów zajmujący się importem i dystrybucją produktów asfaltowych, już we wrześniu osiągnął gotowość operacyjną i rozpoczął sprzedaż realizując 100 proc. postawionych przed nim celów.

Dział produktów asfaltowych w grupie kapitałowej Unimot pojawił się pod koniec sierpnia 2019 r., a już we wrześniu bieżącego roku osiągnął gotowość operacyjną i rozpoczął aktywną sprzedaż. Zespół dziesięciu specjalistów pod kierownictwem Tomasza Borodzieja zrealizował ponad 100 proc. planu na pierwszy miesiąc działalności i może się pochwalić się dystrybucją ponad 10 000 ton produktów asfaltowych.

– Cieszę się, że cały proces transformacji i organizacji łańcucha logistycznego wraz z przepływem produktów asfaltowych pomiędzy naszymi kluczowymi miejscami zaopatrzenia, a klientami znajdującymi w Grupie Unimot przebiegł w tak ekspresowym tempie – mówi Tomasz Borodziej, dyrektor działu Avia Bitumen. Jestem również dumny, że zespół Avia Bitumen, którym mam przyjemność kierować już w pierwszym miesiącu działalności był w stanie wypracować sprzedaż, która przekroczyła postawione przed nami założenie biznesowe. Wierzę, że to dobra prognoza na pozostałą część roku oraz najbliższe lata – dodaje Borodziej.

Warto również podkreślić, że produkty asfaltowe sprzedawane obecnie z ramienia Grupy Kapitałowej Unimot będą oferowane na rynku pod marką Avia Bitumen. Wynika to ze strategii rozwoju Grupy, która zakłada sprzedaż wszystkich produktów i usług pod europejską marką Avia. Pod tą marką Grupa rozwija także w Polsce sieć stacji paliw oraz inne linie biznesowe takie jak hurtową sprzedaż paliw, energii i gazu. Avia to silna marka, która obecna jest w 15 krajach Europy na rynku paliwowo energetycznym, co będzie miało istotny wpływ na postrzeganie oferty produktów asfaltowych Unimot na rynkach zagranicznych.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 10.10.2019
Aktualizacja: 10.10.2019