Pierwszy dzień notowań spółki MOMO S.A.

Udostępnij artykuł

Zostaną one przeznaczone na budowę sieci automatycznych stacji paliwowych.

Do końca 2015 roku spółka zamierza uruchomić 31 stacji paliwowych na terenie Mazowsza. Autoryzowanym Doradcą MOMO S.A. jest Dom Maklerski Capital Partners S.A.

Na stacjach MOMO będzie wiele innowacji niedostępnych dotąd na stacjach automatycznych, m.in. możliwy będzie natychmiastowy odbiór faktury. – Jako pierwsi na rynku będziemy wydawać faktury VAT na miejscu, nasze automaty oraz dystrybutory przemówią ludzkim głosem, a przede wszystkim będziemy blisko naszego klienta – mówi Jacek Malec, Prezes Zarządu MOMO S.A.

– Faktura VAT jest wydawana bezpośrednio przez urządzenie tankujące oraz istnieje możliwość otrzymywania zbiorczych faktur miesięcznych, jak również e-faktury – wyjaśnia prezes spółki.

Spółka MOMO S.A. rozpocznie działalność na terenie Mazowsza. Wybór tego regionu nie jest przypadkowy. Tutaj na 1000 mieszkańców przypada największa w Polsce ilość zarejestrowanych pojazdów. Równie istotne znaczenie ma największa w kraju ilość zużywanego paliwa, przypadająca na statystycznego kierowcę. Nie bez znaczenia jest fakt, że na Mazowszu zlokalizowano największą w Polsce rafinerię paliw oraz sieć hurtowni, dzięki temu spółka uniknie dodatkowych kosztów związanych z transportem paliwa.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4.200.000 zł.
 

Opublikowano: 10.09.2010
Aktualizacja: 10.09.2010