Pierwszy Subway na stacji paliw

Udostępnij artykuł

– Stacje benzynowe nie są dla nas typową lokalizacją – mówi Martin Princ, przedstawiciel Subway na Europę Środkowo Wschodnią.

– Na całym świecie jest zaledwie kilkanaście stacji paliw, przy których funkcjonuje Subawy. Jednakże nie oznacza to, że nie będziemy rozwijać naszych obiektów przy stacjach. Niestandardowe lokalizacje stanowią dla nas drugi główny sposób ekspansji. Obecnie ponad 7 tys. Z 32 tys. naszych punktów są otwierane właśnie w niestandardowych miejscach. Spodziewamy się, że w przyszłości będziemy się rozwijać na stacjach paliw w Polsce – mówi Martin Princ z Subway’a.

Jak podkreśla przedstawiciel firmy, restauracje Subway nie są zarezerwowane jedynie dla stacji dużych koncernów paliwowych. – Myślę, że nie jest to kwestia marki, ale dobrej lokalizacji, która może przyciągnąć odpowiednią liczbę klientów.

Subway to sieć franczyzowych restauracji szybkiej obsługi, które oferują przede wszystkim kanapki i sałatki. Firma należy do Doctor’s Associates, Inc. i posiada ponad 32,6 tys. lokali w 91 państwach. W Polsce działają Pierwsza placówka Subway w Polsce powstała w Krakowie w 2004 roku na Placu Dominikańskim, niedaleko Rynku Głównego. Obecnie w Polsce znajdują się 34 restauracje: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bielsku-Białej, Poznaniu, Szczecinie, we Wrocławiu, w Łodzi, Płocku, Opolu, Rzeszowie i Lublinie. Tymczasem dziesięć kolejnych jest w przygotowaniu. Nowe placówki zlokalizowane będą m.in. w Wałbrzychu, Warszawie, Gdańsku, Opolu, Kielcach, Ostrowie Wielkopolskim, Pyrzowicach k. Katowic i Szczecinie. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami firmy na 2010 rok planowane jest uruchomienie przynajmniej 2 tys. nowych restauracji na całym świecie. Na bieżący rok zapowiedziane jest 20 nowych lokali w Polsce, pięć w Czechach oraz kilka na Węgrzech i Słowacji. Firma korzysta z obecnej sytuacji gospodarczej, która daje więcej możliwości pozyskania atrakcyjnych lokalizacji za przystępną cenę. W najbliższym czasie Subway otworzy swoją kolejną restaurację w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie. Będzie to czwarta placówka w tym mieście i czterdziesta czwarta w Polsce.
 

Opublikowano: 30.06.2010
Aktualizacja: 30.06.2010