Piotr Sabat dołączy do zarządu PKN Orlen

Udostępnij artykuł

Rada nadzorcza PKN Orlen na posiedzeniu w dniu 15 lutego 2022 roku powołała Piotra Sabata do składu zarządu spółki. Piotr Sabat swoją funkcję zacznie pełnić z dniem 1 marca br.

Piotr Sabat

Zarząd PKN Orlen

Obecnie w skład zarządu PKN Orlen wchodzą:

  • Daniel Obajtek – prezes, dyrektor generalny
  • Józef Węgrecki – członek zarządu ds. operacyjnych
  • Patrycja Klarecka – członek zarządu ds. sprzedaży detalicznej
  • Michał Róg – członek zarządu ds. handlu hurtowego i międzynarodowego
  • Armen Konrad Artwich – członek zarządu ds. korporacyjnych
  • Jan Szewczak – członek zarządu ds. finansowych
  • Adam Burak – członek zarządu ds. komunikacji i marketingu

27 stycznia br. z pełnienia funkcji członka zarządu PKN Orlen zrezygnował Zbigniew Leszczyński. Swoją funkcję w zarządzie spółki sprawował w okresie od 8 lutego 2016 r. do 31 stycznia 2022 r. Z dniem 2 lutego br. został powołany w skład zarządu Unipetrol spółki z Grupy Orlen.

Piotr Sabat

Prawnik i ekonomista, wiceprzewodniczący rady nadzorczej i komitetu audytu Link 4 Towarzystwo Ubezpieczeń. Także członek rady nadzorczej i komitetu audytu Mostostal Płock. Dyrektor ds. prawnych w strukturze corporate FM Logistic odpowiedzialny za obsługę prawną, ubezpieczeniową, zarządzanie ryzykiem oraz bezpieczeństwem w biznesowym segmencie usług transportu na całą grupę FM Logistic. Wykładowca akademicki na studiach MBA w Collegium Humanum – Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie oraz w Akademii Sztuki Wojennej.

Absolwent studiów prawniczych na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego, studiów doktoranckich z prawa w INP Polskiej Akademii Nauk, studiów doktoranckich z ekonomii w INE Polskiej Akademii Nauk. Ukończył również studia Executive MBA – wspólny program INE PAN oraz Vienna Institute for International Economic Studies w Wiedniu (WIIW). Zrealizował program studiów podyplomowych z zarządzania i audytu na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów podyplomowych z windykacji należności w Szkole Głównej Handlowej. Jest także absolwentem studiów podyplomowych z negocjacji i mediacji na Uniwersytecie SWPS.

Doświadczenie prawne i biznesowe, które prócz obecnych aktywności zawodowych zdobywał m.in. w GEFCO Group. Jako szef działu prawnego spółki odpowiadał za całość obsługi prawnej przedsiębiorstwa na Polskę. W Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa w Warszawie pracował w charakterze wykładowcy akademickiego na studiach podyplomowych. Współpracował także z firmą szkoleniową Gamma S.J oraz z kancelariami prawniczymi. Jako prelegent brał udział w konferencjach prawniczych i ekonomicznych.

Oprac. Edwin Kaniuk

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.02.2022
Aktualizacja: 16.02.2022