Pizza z automatu na stacjach paliw

Udostępnij artykuł

Firma Techno Serwis od niedawna oferuje automaty, które na oczach klienta przygotowują pizzę. Cały proces trwa zaledwie trzy minuty. W tym czasie wyrabiane jest ciasto z mąki, dodawana świeża mozzarella i dodatki – szynka, pikantne salami lub boczek w zależności od wyboru klienta, a następnie pizza jest upieczona w piecu. Klient kupujący pizzę ma do wyboru cztery różne smaki oraz możliwość zapłacenia bilonem lub banknotami o nominałach 10 i 20 zł. Taka maszyna ma szansę sprawdzić się między innymi na stacjach paliw.- Pizza z automatu to coś dla głodnych i niecierpliwych podróżnych. Niewątpliwie z tego rodzaju klientem mamy do czynienia m. in. na stacjach benzynowych, dlatego są one dla spółki Techno Serwis jednym z docelowych rynków – podkreśla Małgorzata Ciszek z Techno Serwis. Aby mieć u siebie taką maszynę trzeba dysponować odpowiednim lokalem, w którym automat będzie pracował oraz niewielkim zapleczem chłodnicznym, niezbędnym do przechowywania półproduktów do wyrobu pizzy .- Obsługa maszyny jest bardzo wygodna i prosta. Polega przede wszystkim na utrzymaniu czystości automatu oraz uzupełnianiu brakujących półproduktów, z których następnie zostaje wypieczona świeża pizza – mówi Małgorzata Ciszek. – Ponadto dzięki wykorzystaniu systemu GSM, udostępniamy naszym partnerom bieżące informację o działaniu maszyny, w tym o wielkości generowanej sprzedaży. Ze swojej strony Techno Serwis oferuje stałe wsparcie dla swoich partnerów zarówno techniczne, serwisowe jak i organizacyjne – podkreśla.
Obecnie automaty vendingowe firmy Techno Serwis dostępne są w kilku lokalizacjach na terenie całego kraju: w warszawskiej Galerii Mokotów, w Miejskim Ośrodku Sportu w Rybniku, w wojewódzkim szpitalu w Rybniku, w kompleksie biurowo-usługowym w Katowicach przy ul. Chorzowskiej 50.

Polski rynek vendingu systematycznie rośnie. Zgodnie z danymi Polskiego Stowarzyszenia Vendingu w Polsce w 2005 roku było zaledwie ok. 10 tys., a w 2007 już 30 tys. automatów sprzedażowych. Obecnie wielkość rynku w Polsce szacowana jest na ok. 40 tys. automatów sprzedających, a na obszarze naszego kraju działa ok. 400 firm vendingowych. Automaty znajdują się również na stacjach benzynowych, choć obecnie w takiej lokalizacji znajduje się zaledwie 4 proc. maszyn tego typu. Wkrótce vendomatów na stacjach może być jednak znacznie więcej. – Automaty vendingowe to urządzenia, które wręcz powinny być naturalnym elementem wyposażenia stacji benzynowych – ocenia Sławomir Kamiński, dyrektor w Polskim Stowarzyszeniu Vendingu.

Mimo wszystko Polska nadal jest daleko w tyle za krajami wysokorozwiniętymi pod względem liczby automatów. W Polsce na jeden automat przypada ok. 950 osób, w Europie Zachodniej – ok. 100 osób, a w Japonii – 23 osoby. – Potencjał do rozwoju jest więc ogromny zwłaszcza, że wiele obszarów pozostaje wciąż do zagospodarowania, a vending – jako forma dystrybucji produktów – dopiero przebija się do świadomości ogółu społeczeństwa w Polsce – ocenia Sławomir Kamiński, dyrektor biura Polskiego Stowarzyszenia Vendingu.

Opublikowano: 16.04.2010
Aktualizacja: 16.04.2010