PKN Orlen nagrodzony za relacje inwestorskie

Udostępnij artykuł

W opinii ponad 700 przedstawicieli międzynarodowego rynku kapitałowego, którzy wzięli udział w badaniu zorganizowanym przez IR Magazine, koncern najlepiej na polskim rynku zarządza relacjami z inwestorami.

PKN Orlen już ósmy rok z rzędu nominowany był do nagrody konkursu organizowanego przez IR Magazine – pismo skierowane do szczególnie wymagającego czytelnika, jakim są inwestorzy finansowi. Tegoroczne wyróżnienie jest trzecią nagrodą otrzymaną przez koncern od tego magazynu w kategorii najlepszych relacji inwestorskich w Polsce.

– W ostatnim roku przed całą gospodarką, a w szczególności sektorem rafineryjnym, pojawiło się szereg bardzo trudnych wyzwań wynikających z ogólnoświatowego kryzysu. W tych warunkach kluczem do sukcesu stało się stworzenie adekwatnej do wyzwań strategii. Konsekwentne jej wdrażanie i właściwe komunikowanie podejmowanych działań pozwoliło nam zdobyć zaufanie inwestorów. Nagroda od IR Magazine to kolejny dowód na to, że stosowana przez nas otwarta i przejrzysta polityka informacyjna w ponadstandardowym wręcz zakresie jest bardzo dobrze oceniana przez przedstawicieli rynku kapitałowego nie tylko w Polsce, ale również i zagranicą. Ogromnie nas cieszy, że setki spotkań z inwestorami i analitykami, jakie odbywamy co roku, satysfakcjonują rynek na tyle, że nasze standardy stają się najlepszymi praktykami w Relacjach Inwestorskich – powiedział Sławomir Jędrzejczyk, Wiceprezes Zarządu PKN Orlen ds. Finansowych.

Nagrodę "Best investor relations in Poland" przyznaje corocznie międzynarodowe czasopismo specjalistyczne IR Magazine w wyniku niezależnego badania przeprowadzonego wśród ponad 700 przedstawicieli międzynarodowego rynku kapitałowego. IR Magazine jest globalnym, prestiżowym miesięcznikiem poruszającym zagadnienia Relacji Inwestorskich.

Opublikowano: 07.07.2010
Aktualizacja: 07.07.2010