PKN Orlen najlepiej zarządzaną polską firmą

Udostępnij artykuł

Magazyn Euromoney opublikował 6 maja wyniki plebiscytu "Best Managed Companies in Central & Eastern Europe", w ramach którego wybrano najlepiej zarządzane firmy w poszczególnych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Tytuł "Best Managed – Most convincing and coherent strategy in Poland" ("Najlepiej Zarządzana – Najbardziej przekonująca i spójna strategia w Polsce") przyznano PKN Orlen.

Wyróżnienie PKN Orlen w tej kategorii utwierdza nas w przekonaniu o słuszności działań zapoczątkowanych przez spółkę jeszcze w 2008 r. i pokazuje, że jako firma potrafiliśmy znaleźć właściwą drogę w trudnych warunkach gospodarczego spowolnienia. Nagroda ta jest dla nas tym cenniejsza, że o pozycji firm w konkursie decydują w głosowaniu analitycy i eksperci z poszczególnych rynków, a więc profesjonaliści, posiadający odpowiednie kompetencje i wiedzę niezbędną do rzetelnej oceny jakości zarządzania w spółkach – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN Orlen

Nagrody "Best Managed Companies in CEE" przyznawane są przez Euromoney od 2005 roku. W obecnej edycji plebiscytu udział wzięło 71 analityków i ekspertów reprezentujących duże banki, firmy konsultingowe oraz instytuty naukowe specjalizujące się w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach ankiety respondenci zostali poproszeni o wytypowanie 3 przedsiębiorstw wyróżniających się w każdej z konkursowych kategorii.

Tytuł najlepiej zarządzanej polskiej spółki w kryzysowym roku 2009 ma szczególną wagę. Jasna i czytelna wizja działania firmy, sięgająca poza okres dekoniunktury i pozwalająca na konsekwentną realizację strategicznych planów i zamierzeń , jest niezwykle ważna w starciu z zewnętrznymi problemami – dodał Prezes Zarządu PKN Orlen.
 

Opublikowano: 06.05.2010
Aktualizacja: 06.05.2010