PKN Orlen partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy

Udostępnij artykuł

Już od XX lat krynickie Forum Ekonomiczne gromadzi światowej klasy ekspertów i liderów życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz kulturalnego. W tym roku, dyskusje w ramach jubileuszowego Forum będą się koncentrowały wokół najważniejszych tematów związanych z pierwszym rokiem obowiązywania postanowień Traktatu Lizbońskiego. Uczestnicy spotkań będą rozmawiać o tym, w jaki sposób postanowienia Traktatu są przekładane na konkretne rozwiązania zarówno w skali całej Unii Europejskiej, jak i w skali naszego regionu. Hasło przewodnie tegorocznych spotkań brzmi: „Europa po Lizbonie – strategie dla przyszłości".

– PKN Orlen co rok aktywnie uczestniczy w spotkaniach Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jest to wyjątkowa okazja do dyskusji z ekspertami oraz liderami życia publicznego i gospodarczego z całego świata – mówi Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen. – Ze względu na szacunki dotyczące potencjalnej wielkości złóż gazu łupkowego w Polsce, które mogą zmienić sytuację energetyczną Europy, taka wymiana doświadczeń jest dla nas szczególnie wartościowa i pomocna w podejmowaniu decyzji biznesowych i przy formułowaniu długofalowych planów rozwoju firmy – dodaje prezes Krawiec.

PKN Orlen jest organizatorem panelu dyskusyjnego pod tytułem „Implikacje strategiczne oraz znaczenie międzynarodowe wydobycia gazu łupkowego w Polsce”, w którym udział wezmą m.in. Janusz Steinhoff – Wicepremier, Minister Gospodarki w rządzie Jerzego Buzka, Mikołaj Budzanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Katarzyna Kacperczyk – Radca w Departamencie Ameryki Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Alastair Nichol – Vice President, International New Ventures w Encana Corporation, Gretchen Watkins – Regional VicePresident, International Production Operations, Marathon Oil oraz Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN i Michał Szubski, Prezes Zarządu PGNiG. Dyskusję poprowadzi Tomasz Lis – redaktor naczelny tygodnika „Wprost”. Uczestnicy debaty będą rozmawiać o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed firmami poszukującymi gazu łupkowego w Polsce oraz porównają ich sytuację z doświadczeniami koncernów, które wdrażały tę technologię w innych częściach świata. Zastanowią się również, jakie szanse i wyzwania strategiczne dla Polski niosą odkrycia bogatych złóż gazu niekonwencjonalnego.

PKN Orlen jest także, wspólnie z PKO BP, PGE i PPL LOT, współorganizatorem panelu pt. „Prezydencja Polski w UE: zakres regulacji, a konkurencyjność gospodarki”.

Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia będą Aleksander Grad – Minister Skarbu Państwa oraz Janusz Lewandowski – Komisarz UE ds. Budżetu i Programowania Finansowego.

Przedstawiciele PKN Orlen wezmą też aktywny udział w innych kluczowych debatach organizowanych w ramach XX Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz III Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Eksperci Koncernu zasiądą w panelach dyskusyjnych zatytułowanych:

– Energetyka – Bezpieczeństwo – Efektywność – Polityka,
– Bezpieczeństwo transportu węglowodorów do Europy Centralnej,
– Najlepsze strategie biznesowe dla zwiększenia konkurencyjności przy zrównoważonym rozwoju,
– Niskoemisyjny wzrost gospodarczy i efektywność energetyczna w Polsce.
 

Opublikowano: 08.09.2010
Aktualizacja: 08.09.2010