PKN Orlen rozwija program dla inwestorów indywidualnych

Udostępnij artykuł
Pierwszy w Polsce długoterminowy program dla inwestorów indywidualnych – „Orlen w portfelu” jest konsekwentnie rozbudowywany o nowe aktywności. Do końca roku zaplanowano kolejne inicjatywy, które obejmą przede wszystkim edukację na temat inwestowania. „Orlen w portfelu” ma kolejnego partnera, dzięki czemu dołączenie do programu będzie jeszcze prostsze.
ORLEN – widok z wiezy TE

– Inwestorzy indywidualni są solidnym filarem akcjonariatu firm w Europie i na świecie. Na rynku polskim jako pierwsi dostrzegliśmy ten potencjał i po blisko roku funkcjonowania programu, do „Orlen w portfelu” zapisało się blisko 2500 akcjonariuszy indywidualnych. Wiemy, że kluczowe dla dalszego rozwoju naszej inicjatywy jest sukcesywne budowanie świadomości i wiedzy w zakresie inwestowania wśród obecnych i potencjalnych inwestorów. Dlatego mocno stawiamy na element edukacyjny programu i aktywizację inwestorów na rynkach kapitałowych – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

– Każdy może inwestować, choć lepiej najpierw poznać zasady funkcjonowania rynku kapitałowego. Dla osób, które do tej pory nie zetknęły się z giełdą specjalnie stworzyliśmy Akademię Inwestowania. Jej celem jest przybliżenie reguł funkcjonowania rynku kapitałowego, ale i zachęcenie do inwestowania długoterminowego, tak aby swoje środki lokować w sposób świadomy i odpowiedzialny – powiedziała Iwona Waksmundzka-Olejniczak, dyrektor wykonawczy ds. strategii i relacji inwestorskich w PKN Orlen.

Poza Akademią Inwestowania, w pogłębianiu wiedzy inwestorów indywidualnych na temat funkcjonowania rynku kapitałowego oraz działalności Grupy Orlen, pomoże pierwszy w historii spółki „Dzień Inwestora Indywidualnego PKN Orlen” oraz seria spotkań z potencjalnymi akcjonariuszami, zorganizowanych w kilku miejscach w Polsce. 28 października br. PKN Orlen, wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych zaprosił inwestorów indywidualnych do Płocka, aby zaprezentować działalność koncernu. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się między innymi o tym, jak z każdej baryłki ropy powstają dziesiątki różnych produktów, a także zwiedzili jedną z największych i najnowocześniejszych rafinerii w tej części świata.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Ponadto w ostatnim kwartale 2019, PKN Orlen we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych organizuje regionalne konferencje kierowane do początkujących i średniozaawansowanych inwestorów giełdowych pt. „Inwestowanie długoterminowe na GPW”. W programie wydarzeń przewidziana jest dyskusja panelowa pt. „Jak zachęcić inwestorów indywidualnych do czynnego udziału w rynku kapitałowym oraz czy programy lojalnościowe są dobrym kierunkiem?”. Partnerami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, BM PKO Banku Polskiego SA oraz autorzy blogów: Doradca.TV i Equity Magazine. Konferencje odbędą się w czterech lokalizacjach:

• Warszawa – 30.10
• Gdańsk – 6.11
• Wrocław – 14.11
• Rzeszów – 20.11

PKN Orlen dąży też do sukcesywnego ułatwiania dostępu do programu „Orlen w portfelu”. Dom Maklerski Noble Securities to już czwarta instytucja, za pośrednictwem której można zapisać się do programu. To również jeden z pierwszych domów maklerskich w Polsce, który już od ponad 25 lat świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego.

– W Noble Securities już od ponad ćwierć wieku wspieramy swoich klientów na rynku kapitałowym oferując im szeroki wachlarz usług w zakresie prowadzenia i obsługi rachunków maklerskich, rachunków IKE i IKZE oraz doradztwa inwestycyjnego. Chętnie również włączamy się w inicjatywy, które dają możliwość poznania zasad funkcjonowania rynku kapitałowego. Wiedza na jego temat jest niezmiernie ważna by inwestor mógł w pełni wykorzystywać możliwości jakie daje giełda. Program „Orlen w portfelu” jest niewątpliwie jedną z takich inicjatyw. Cieszymy się, że za naszym pośrednictwem zainteresowane osoby będą mogły przystąpić do programu i korzystać ze wszystkich benefitów, jakie oferuje – mówi Iwona Ustach, wiceprezes zarządu Noble Securities.

Program „Orlen w portfelu” został zainagurowany w listopadzie 2018 roku. Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Uczestnicy programu „Orlen w portfelu” uprawnieni są m.in. do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca kalendarzowego pakietu minimum 50 akcji PKN Orlen na swoim rachunku maklerskim w BM PKO Banku Polskiego, DM mBanku, DM Banku Ochrony Środowiska lub DM Noble Securities. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, będą mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na każdy litr paliwa Verva, 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa Efecta oraz 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa LPG. Udział w programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10 proc. upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN Orlen.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.10.2019
Aktualizacja: 29.10.2019