PKN Orlen wybuduje elektrownię

Udostępnij artykuł

Założenia przewidują, że elektrownia ruszy na przełomie I i II kwartału 2014 r., a przewidywana moc bloku energetycznego to 400-500 MW.

Wykonawca, wybrany w przetargu, który zostanie ogłoszony w połowie września tego roku, otrzyma zlecenie na realizację pod klucz – poinformował PKN Orlen.

Przewidywany harmonogram prac zakłada rozpoczęcie prac w III kwartale przyszłego roku i oddanie bloku do eksploatacji na przełomie I i II kwartału 2014 r. – poinformowało biuro prasowe płockiego koncernu.

Wynik operacyjny PKN Orlen wg LIFO za drugi kwartał 2010 wyniósł około 700 mln zł – wynika z szacunkowych danych za pierwsze półrocze opublikowanych przez płocki koncern.

PKN Orlen jest jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmuje się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne.

Koncern zarządza siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Zintegrowany kompleks rafineryjno–petrochemiczny w Płocku zaliczany jest do najnowocześniejszych i najefektywniejszych tego typu obiektów w Europie. W 2008 r. łączny przerób ropy naftowej w Grupie Orlen przekroczył 28 mln ton.
 

Opublikowano: 09.08.2010
Aktualizacja: 09.08.2010