PKN Orlen z kampanią ostrzegającą przed oszustwami w sieci

Udostępnij artykuł

W związku z pojawiającymi się w sieci fałszywymi ogłoszeniami zachęcającymi do inwestowania w projekty PKN Orlen, Koncern uruchomił kampanię informacyjną ostrzegającą przed tego typu oszustwami. Kampania w formatach online, prasie i radio potrwa do 19 kwietnia. Komunikację wspierają materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu Orlen w Portfelu, dostępne na stronie orlen.pl/pl/ostrzegamy.

Kampania informacyjna PKN Orlen

W związku z nasilającą się w czasie wojny cyberprzestępczością, w sieci coraz częściej pojawiają się fałszywe ogłoszenia. Mają gwarantować rzekome bardzo wysokie i pewne zyski. Treści tego typu publikowane są przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube oraz licznych stronach internetowych i w mailingach. Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje PKN Orlen oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Koncern. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych.

Kampania informacyjna ma na celu ostrzeżenie przed tego typu praktykami i promowanie wiedzy dotyczącej bezpiecznych form inwestowania. W przypadku inwestycji w akcje PKN Orlen przez inwestorów indywidualnych, mogą one odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie. Także przez banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego. Bezpośrednia komunikacja PKN Orlen do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl. Także przez oficjalne profile w mediach społecznościowych twitter.com/PKN_Orlen, facebook.com/OrlenOfficial, youtube.com/PKNOrlenSA_official. PKN Orlen nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji.

Koncern apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres media@orlen.pl lub właściwym organom ścigania.

Źródło: PKN Orlen

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2022
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

LRDSP Raport okladka x

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.03.2022
Aktualizacja: 29.03.2022