Na miejscu – w Stavanger – do MOPU podłączone zostaną trzy nogi platformy. Po ich montażu platforma będzie gotowa do transportu i posadowienia na złożu. Aby tę operację można było bezpiecznie przeprowadzić musi pojawić się tzw. „okno pogodowe”, czyli korzystne warunki atmosferyczne, zarówno jeśli chodzi o siłę wiatru, jak i stan morza. Przy sprzyjających warunkach transport platformy na lokację powinien zająć ok. 24 godziny. Kolejną dobę zajmie posadowienie platformy na złożu. Od tego momentu będą mogły rozpocząć się prace związane bezpośrednio z uruchomieniem instalacji oraz docelowo produkcji ropy naftowej.
Ponadto w miesiącach kwiecień-czerwiec 2010 spółka Lotos Norge prowadziła działania poszukiwawcze w ramach swoich licencji zarówno jako operator, jak i udziałowiec.
Wydobycie ropy naftowej na Bałtyku (złoże B3) wyniosło 38,5 tys. ton w II kw. 2010 i było na zbliżonym poziomie do wydobycia, jakie zanotowano w analogicznym okresie ubiegłego roku. W związku z zakończonym testem produkcyjnym i trwającymi pracami nad zagospodarowaniem złoża B8, wydobycie w tym obszarze nie było kontynuowane.
Sprzedaż surowca Grupie Lotos S.A. wyniosła w II kw. 2010 51 tys. ton. W tym samym okresie produkcja gazu uplasowała się na poziomie 4,2 mln m3 (wynik zbliżony do II kw. 2009).