Pomoc humanitarna z Orlen Paczka

Udostępnij artykuł

Grupa Orlen konsekwentnie podejmuje działania wspierające mieszkańców Ukrainy. W ramach usługi Orlen Paczka koncern umożliwił przekazywanie najpotrzebniejszych darów. Można je bezpłatnie nadawać we wszystkich automatach paczkowych na terenie Polski. Paczki, przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, finalnie trafią do ludności cywilnej w Ukrainie. To już kolejna inicjatywa Grupy Orlen mająca na celu pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Orlen paczka automat

– Doskonale rozumiemy, że nadzwyczajna sytuacja w Ukrainie wymaga szybkich i zdecydowanych działań. Dlatego mocno zaangażowaliśmy się w pomoc humanitarną dla przybywających do Polski uchodźców i ludności cywilnej w Ukrainie. Każdego dnia dostrzegamy też wielką solidarność Polaków, również naszych pracowników, i potrzebę niesienia pomocy naszym sąsiadom. Ułatwiamy realizację tych działań, umożliwiając bezpłatne przekazywanie paczek z darami za pośrednictwem naszych automatów paczkowych. Wspólnymi siłami zapewnimy pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Orlen Paczka weryfikuje potrzeby

Na stronie Orlen Paczka (www.orlenpaczka.pl) uruchomiona została zakładka „Pomoc Ukrainie”, w której znaleźć można zweryfikowaną listę aktualnych potrzeb. Są to m.in. latarki, karimaty, śpiwory, komplety do oczyszczania wody, środki higieniczne, indywidualne apteczki i leki pierwszej potrzeby.

Kolejnym krokiem, by przekazać dary za pośrednictwem Orlen Paczki, jest wypełnienie formularza nadania. Jest on dostępny na stronie internetowej. Kolejne kroki to wybór rozmiaru paczki, wydrukowanie etykiety i naklejenie jej na przesyłkę. Na końcu należy ją nadać bezpłatnie w wybranym automacie paczkowym. W całej Polsce można korzystać już z ok. 500 automatów Orlen Paczka.

Przesłane w ten sposób dary trafią do magazynu Ruchu, należącego do Grupy Orlen, w którym zostaną podzielone na kategorie. Finalnie, przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, paczki z darami zostaną przekazane bezpośrednio ludności cywilnej, która pozostała w Ukrainie.

Wsparcie od Grupy Orlen

To kolejna inicjatywa Grupy Orlen, która od początku aktywnie angażuje się w pomoc humanitarną skierowaną do Ukraińców. W ramach działań społecznych przy granicy polsko-ukraińskiej przygotowano dla uchodźców ogrzewane namioty, w których dostępne są ciepłe przekąski i napoje. Przekazano również ponad 30 tysięcy litrów paliwa dla miasta Przemyśl do wykorzystania w ramach pomocy uchodźcom. Już ponad 30 osób, w tym przede wszystkim matki z dziećmi, jest pod opieką PKN Orlen w obiektach hotelowych, które udostępniono w Płocku.

Ponadto Fundacja Orlen przekazała darowiznę na rzecz Instytutu Matki i Dziecka, w którym pomoc medyczną uzyskają dzieci z Ukrainy. Fundacja przekazała również darowiznę Związkowi Harcerzy Polskich na zakup 1,4 tys. apteczek, które harcerze udostępnią potrzebującym. Grupa Orlen odpowiedziała też na apel kolejarzy i wspólnie z PKP Intercity przekazała żywność ze stacji paliw dla ludności cywilnej w Kijowie.

Źródło: PKN Orlen

Pomoc ORLEN Paczka
ORLEN Paczka Ukraina

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.