Port Wiskitki będzie działał pod marką Avia

Udostępnij artykuł
Największa stacja paliw dla samochodów ciężarowych przy A2 powstanie pod marką Avia. Spółka Unimot, która odpowiada za rozwój Avia w Polsce, podpisała umowę franczyzową z firmą Charter, tworzącą Port Wiskitki.

Nowoczesny kompleks stacyjno-warsztatowy dla samochodów ciężarowych powstaje w Wiskitkach (woj. mazowieckie), przy węźle autostrady A2 i drogi krajowej nr 50. W przyszłości będzie on sąsiadował z planowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym w Baranowie. Kompleks, o nazwie Port Wiskitki, zostanie uruchomiony w III kwartale br. i będzie działał pod marką Avia.

W ramach Portu Wiskitki będzie funkcjonowała największa w Polsce stacja paliw Avia do tankowania pojazdów ciężarowych. Dla pojazdów TIR przewidziano tu cztery stanowiska do tankowania paliw tradycyjnych z satelitami oraz cztery stanowiska z AdBlue. Ponadto samochody ciężarowe będą miały obszerny parking, z kompresorem i odkurzaczem, oraz myjnię na dwa stanowiska. Oprócz nowoczesnej stacji paliw, kompleks dla samochodów ciężarowych będzie zawierał także stację diagnostyczną oraz stację serwisową, świadczącą usługi mechaniczno-naprawcze i lakiernicze. Serwis jest przygotowany na 11 stanowisk.

Stacja Avia w Wiskitkach będzie też obsługiwać samochody osobowe, dla których przygotowano sześć stanowisk do tankowania paliw tradycyjnych oraz dwa stanowiska do paliwa LPG. Klienci stacji będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej w barze oraz w restauracji.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY STACJI PALIW
> link do aktualnego numeru <

Cieszymy się, że firma Charter została nowym partnerem sieci franczyzowej Avia – mówi Maciej Szozda Prezes Unimot. – Stacja Avia w Wiskitkach będzie się wyróżniać nie tylko imponującymi rozmiarami; będzie obsługiwała flotę samochodów ciężarowych Partnera, która składa się z ponad 600 pojazdów typu TIR, oraz oczywiście wszystkie pojazdy ciężarowe i osobowe przemieszczające się autostradą A2 i węzłem Wiskitki. Kierowcy będą ją mogli łatwo zlokalizować dzięki tzw. witaczowi, czyli 30-metrowemu słupowi reklamowemu, który zostanie ustawiony przy trasie.

Charter jest firmą rodzinną, działającą na rynku transportu międzynarodowego od 1995 r. Obecnie Charter zajmuje wiodącą pozycję wśród przewoźników chłodniczych w Polsce. Spółka posiada dwa oddziały w Polsce, jeden na Białorusi oraz cztery w Rosji. Centralna baza firmy, dotychczas znajdująca się w Urszulinie, w najbliższym czasie zostanie przeniesiona do nowoczesnego kompleksu w Wiskitkach.

Wybór miejsca nie był przypadkowy – twierdzi Krzysztof Czaplicki, właściciel firmy Charter. – Jest to najszybsza trasa do obsługi połączeń Wschód-Zachód. Dzięki temu, że w takiej lokalizacji powstanie centralne biuro obsługi całej firmy, z zapleczem warsztatowym, nasi kierowcy nie będą tracić czasu na dojazd do odległej bazy, co pozwoli nam zoptymalizować ich pracę.

Obecnie trwają prace remontowo-wykończeniowe Portu Wiskitki. Uruchomienie obiektu zaplanowano na III kwartał br.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 02.08.2018
Aktualizacja: 02.08.2018