Powstanie nowa sieć stacji automatycznych

Udostępnij artykuł

Do końca 2012 roku spółka zamierza zbudować osiem stacji paliwowych na terenie Mazowsza. W ciągu następnych lat 2013-2015 MOMO S.A. planuje budowę kolejnych 23 stacji. Debiut spółki planowany jest do końca III kw. 2010 roku. Autoryzowanym Doradcą MOMO S.A. jest Dom Maklerski Capital Partners S.A.

– Jestem przekonany, że na naszą ofertę pozytywnie zareagują inwestorzy, co będzie miało swoje odzwierciedlenie w przebiegu private placement. Do optymistycznych wniosków skłaniają m.in. pierwsze rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy podobnie jak my dostrzegli ogromny potencjał branży paliwej w Polsce. Wynika on z dynamicznego wzrostu liczby eksploatowanych samochodów, co przekłada się także na systematyczne zwiększenie ilości tankowanego paliwa. Wspomniana tendencja w największym stopniu dotyczy Mazowsza, gdzie na statystycznego mieszkańca przypada największa ilość samochodów. Z tego powodu działalność operacyjna spółki zostanie skoncentrowana głównie w tym regionie – mówi Jacek Malec, prezes zarządu MOMO S.A.

– Postaramy się wykorzystać sprzyjającą koniunkturę poprzez budowę sieci stacji paliwowych usytuowanych w atrakcyjnych lokalizacjach w obrębie osiedli mieszkaniowych, gdzie będą dostępne trzy rodzaje paliwa po cenie konkurencyjnej w odniesieniu do ceny na stacjach konwencjonalnych. Będziemy mogli zaproponować korzystne dla klientów ceny ze względu na możliwość znacznego ograniczenia kosztów działalności operacyjnej spółki, która zatrudniać będzie maksymalnie 10 osób do obsługi 31 stacji. W klasycznych sieciach tej wielkości potrzeba minimum 500 zatrudnionych – dodaje.

Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia budowy pierwszej stacji paliw należącej do spółki, która zostanie zlokalizowana w jednej z podwarszawskich miejscowości. Firma otrzymała już pozytywną decyzję środowiskową oraz jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Przy konserwatywnych założeniach stacja paliw powinna w skali roku przynosić przychód na poziomie ponad 9 mln zł. Inwestycje spółki MOMO będą wznoszone na niewielkich powierzchniach gruntu na podstawie wieloletnich umów dzierżawy. 40% wartości inwestycji sfinansowane będzie leasingiem.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4.200.000 zł.
 

Opublikowano: 30.06.2010
Aktualizacja: 30.06.2010