Premier dokonał zmian w rządzie

Udostępnij artykuł
Na wniosek szefa rządu prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Ministrów w resortach: rolnictwa, funduszy i polityki regionalnej, klimatu, rozwoju oraz sportu.
Zmiany w resortach rozwoju i klimatu

W wyniku zmian w składzie rządu pracami Ministerstwa Klimatu i Środowiska pokieruje Anna Moskwa. Zastąpi ona dotychczasowego szefa tego resortu, Michała Kurtykę. Nowym ministrem w resorcie rozwoju i technologii został natomiast Piotr Nowak.

Zmiany w resortach rolnictwa oraz funduszy i polityki regionalnej

Problemy rolnictwa i obszarów, na których mieszka i żyje ok. 40 proc. obywateli, to jedno z kluczowych wyzwań rządu. W związku z nimi stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi powierzone zostało Henrykowi Kowalczykowi. To ważny obszar, dlatego nowo powołany szef resortu rolnictwa obejmie również funkcję wicepremiera.

W wyniku zmian dokonanych na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, dotychczasowy minister rolnictwa i rozwoju wsi, Grzegorz Puda, został powołany na szefa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Ministerstwo Sportu

Wyodrębnienie resortu sportu z dotychczasowego Ministerstwa Kultury i Sportu to jedyna strukturalna zmiana w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego. Pracami Ministerstwa Sportu kierować będzie minister Kamil Bortniczuk, a jego prace wesprze wiceminister Łukasz Mejza.

Ministerstwo Sportu będzie kontynuowało wszelkie dotychczasowe zobowiązania Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wobec podmiotów zewnętrznych, w szczególności dotyczące przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.