Prezes MOL Polska: Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS – RAPORT 2023] Kilka miesięcy temu na łamach Stacji Benzynowej & Convenience Store opisywałem strategię działania MOL Polska i deklarowałem konkretne cele. Z dużą przyjemnością i satysfakcją mogę dzisiaj powiedzieć, że nasze założenia realizujemy konsekwentnie i ze sporym sukcesem – mówi prezes MOL Polska Richard Austen.

Richard Austen Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT

Z końcem lata w Polsce działa już sto stacji w barwach i pod szyldem MOL, co wiązało się z inwestycją kilkudziesięciu milionów złotych. Rebranding to oczywiście nie tylko nowa estetyka stacji, ale przede wszystkim dostosowanie infrastruktury do nowej oferty fuel i non-fuel. Do tego należy dodać wydatki promocyjne, logistyczne, operacyjne. Skala naszych inwestycji potwierdza intencję długiej i udanej obecności na polskim rynku. Wracając do paliw, w całej przejętej przez nas sieci są dostępne wysokiej jakości paliwa EVO i paliwa premium EVO Plus z autorskimi dodatkami EVOTECH. Wiemy jak ważna dla naszych klientów jest dbałość o stan swoich pojazdów. Nasze paliwa premium dzięki dodatkom EVOTECH utrzymują silnik w czystości, co pozytywnie wpływa na jego żywotność i osiągi.
Uruchomiliśmy nowy, przełomowy program lojalnościowy MOL Move, w którym w nieco ponad miesiąc od uruchomienia zarejestrowało się 500 000 użytkowników. To wygodna w użyciu aplikacja umożliwiająca klientowi osiąganie kolejnych poziomów rabatów na paliwa, kawę, przekąski, kosmetyki samochodowe itp. Z doświadczeń z innych krajów wiemy, że klienci zarejestrowani w MOL Move chętniej odwiedzają nasze stacje, dzięki dopasowanym do ich preferencji zakupowych ofertom, promocjom i gier z atrakcyjnymi nagrodami. Chociaż MOL Move został uruchomiony w Polsce niedawno, już zaczynamy obserwować podobne zachowania.
Rozpoczęliśmy wprowadzanie naszego konceptu gastronomicznego Fresh Corner oraz systematycznie poszerzamy ofertę kaw, hot-dogów i przekąsek. Dużym powodzeniem wśród naszych klientów cieszą się hot-dog sycylijski, napój energetyczny JIM i chipsy Crunch&Go w czterech smakach.
Na początku roku zdobyliśmy uznanie ekspertów branżowych, wyrażone aż czterema nagrodami w prestiżowym konkursie Stacja Benzynowa Roku 2023. Sukces naszych działań komercyjnych traktuję jako wiarygodny dowód zasadności ich otrzymania. Jesteśmy również świeżo po przeprowadzce do nowego biura. Podjęliśmy decyzję o pozostaniu w Gdańsku, na pięknym polskim wybrzeżu.
Nieustającym wyzwaniem, z którym mierzymy się każdego dnia, jest…*

* Cały komentarz Richarda Austena, prezesa zarządu MOL Polska do przeczytania w najnowszym Raporcie 2023 – Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 19.10.2023
Aktualizacja: 19.10.2023