Prezes SCA Petrole: Wdrażamy nową wizualizację stacji

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS – RAPORT 2022] Udało nam się przygotować nowy koncept zewnętrzny naszych stacji Intermarché. Wszystkie nowo otwierane placówki są już w nowych szatach graficznych, które nawiązują do początków obecności stacji Intermarché na polskim rynku. Należy dodać, że w tym roku mija dokładnie 20 lat od otwarcia pierwszej stacji paliw działającej pod szyldem Intermarché w Polsce. – pisze na łamach publikacji „Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2022” Benjamin Ferte, prezes zarządu SCA Petrole Polska.

Benjamin Ferte Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT

Okres drugiej połowy 2021 roku, a następnie pierwszej połowy 2022 r. można potraktować jako dwie osobne jednostki czasowe, które właściwie nie mają zbyt wiele cech wspólnych dla właścicieli stacji paliw. Rok 2021 to stała walka ze skutkami pandemii covid-19, a co za tym idzie z ograniczeniami w życiu Polaków, które przekładały się na przyzwyczajenia zakupowe. Stopniowe luzowanie restrykcji w drugiej połowie 2021 r. spowodowało znaczny wzrost aktywności społecznej praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Obawy naszych rodaków przed podróżami poza granice Polski spowodowały ogromne zainteresowanie spędzaniem wakacji w rodzimych kurortach, co generalnie przełożyło się na wzrosty wolumenów paliw sprzedawanych na stacjach. Druga połowa 2021 r. była zdecydowanie lepsza od pierwszej i skutkowała znacznym wzrostem sprzedaży, który obserwowaliśmy na stacjach paliw. Wzrost wartości sprzedanych paliw był dla nas bardzo zadowalający i osiągnęliśmy dobre wyniki.

Mniej więcej w tym samym czasie zaczynały do nasz docierać pierwsze informacje o trudnościach na rynkach finansowych. Zaczęły się pierwsze podwyżki stóp procentowych, które jeszcze nie wywoływały paniki, ale już wydarzenia z 24 lutego br., kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, na długo pozostaną w naszej pamięci. Kolejki przed stacjami paliw oraz przed naftobazami, problemy w logistyce paliw, to wszystko przyczyniło się do tego, że pierwsza połowa 2022 r. była dla nas dość wymagająca. Drastyczny wzrost cen paliw oraz spadek siły nabywczej Polaków utwierdza nas w przekonaniu, że 2022 r. i prawdopodobnie 2023 r. będą czasem ogromnych wyzwań.

Co do pozytywów, to udało nam się przygotować nowy koncept zewnętrzny naszych stacji Intermarché. Wszystkie nowo otwierane placówki są już w nowych szatach graficznych, które nawiązują do początków obecności stacji Intermarché na polskim rynku. Należy dodać, że w tym roku mija dokładnie 20 lat od otwarcia pierwszej stacji paliw działającej pod szyldem Intermarché w Polsce. Jako kolejny, ważny punkt w naszej strategii zmian wizualizacji, postanowiliśmy odświeżyć nieco nasze Cafe Marche, czyli kącik bistro. Uzupełniliśmy gamę produktów potrzebnych do serwowania klientom pysznych przekąsek czy wyśmienitej kawy, i dzięki takim zabiegom przestrzeń Cafe Marche będzie jeszcze chętniej odwiedzana i lepiej rozpoznawalna. Dodam tylko, że jako jedyna sieć stacji paliw przy sklepach wielkopowierzchniowych posiadamy kącik bistro.

W 2022 r. otworzyliśmy trzy nowe obiekty (w Drawsku Pomorskim, Dębnie oraz Lipnie), a kolejne otwarcia jeszcze przed nami. Podobnie jak w przypadku sklepów wracamy na drogę rozwoju. Na przełomie 2021 oraz 2022 r. wykonaliśmy niesamowitą pracę mającą na celu sprawdzenie wszystkich posiadanych przez nas lokalizacji pod kątem możliwości postawienia tam stacji paliw, zarówno w kwestiach administracyjnych, jak również badając ich potencjał do generowania obrotów. Wszystko to było możliwe dzięki aktualizacji naszych matryc i narzędzi, dzięki którym możemy z dużym prawdopodobieństwem oszacować, jak w danej lokalizacji będzie rozwijał się nasz biznes.

Nie możemy też zapomnieć o zmianie przepisów dot. handlu w niedziele. Nasze działy Category Management oraz Koncept cały czas pracują nad jeszcze lepszym dostosowaniem sklepików przy stacjach do potrzeb klienta, który chce zrobić wygodne zakupy w niedziele.

Liczymy, że negocjacje kontraktów paliwowych, które już niebawem rozpoczniemy, dadzą nam podstawę do tego, aby każdy nasz klient był zadowolony z ceny paliwa, jaką otrzyma na stacji. Oczywiście wszystkich chętnych dostawców serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Źródło: „Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2022” (wydawca: BROG B2B)

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 14.11.2022
Aktualizacja: 15.11.2022