Ambicją Grupy UNIMOT jest kształtowanie rynku energii w sposób, który wspiera zarówno transformację energetyczną, jak i rozwój gospodarczy. Poprzez realizację tych celów chcemy przyczynić się do tworzenia nowoczesnej i efektywnej infrastruktury energetycznej w Polsce – mówi Janusz Michałek, prezes Unimot Terminale.
Ostatni miesiąc roku to dobra okazja na małe podsumowanie. Jaki to był rok dla Unimot Terminale?
Mijający rok był udany dla całej Grupy UNIMOT, w tym dla spółki UNIMOT Terminale. Sukcesywnie realizowaliśmy zaplanowane inwestycje wyznaczone w nowej strategii Grupy UNIMOT na lata 2024–2028. UNIMOT Terminale pełni funkcję ośrodka biznesowego zajmującego się profesjonalną działalnością w zakresie magazynowania i dystrybucji paliw na terenie całego kraju. W skład naszych aktywów wchodzi dziewięć terminali wyposażonych w zbiorniki do magazynowania różnych rodzajów paliw ciekłych, zlokalizowanych w rejonach ich największej konsumpcji, co ułatwia dostęp i transport do naszych klientów.
Przyszedł Pan do spółki w połowie roku, z jakimi wyzwaniami musiał Pan się zmierzyć na początku swojej obecności w firmie?
Przychodząc do UNIMOT Terminale, wnosiłem ze sobą osiem lat doświadczenia zdobytego w jednej z najlepszych stref ekonomicznych na świecie – Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Praca w każdej branży wymaga świeżego spojrzenia i elastyczności w podejściu do problemów, szczególnie w kontekście tak dynamicznie rozwijającej się Grupy, jaką jest UNIMOT. Największe wyzwania są jednak podobne we wszystkich branżach, a kluczowe jest skupienie się na potrzebach klientów oraz efektywne zarządzanie. Istotna jest także konsekwencja w realizacji strategii oraz umiejętność poruszania się po rynku i – podobnie jak w grze w szachy – przewidywanie działań konkurencji o krok do przodu, kiedy to tylko jest możliwe.
Jakim potencjałem dysponuje obecnie Unimot Terminale?
Dysponujemy kompleksową infrastrukturą przeznaczoną do magazynowania, przeładunku i szeroko rozumianej produkcji paliw. Naszą siłą jest również wysoko wykwalifikowana załoga. W 2024 r. rozszerzyliśmy naszą działalność o usługi bocznicowe w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle. Na bieżąco dostosowujemy naszą infrastrukturę do potrzeb klientów, uwzględniając zmiany i rosnące wymagania w zakresie oferowanych usług. Mamy także ambitne plany rozwoju w obszarze usług związanych z paliwami alternatywnymi.
W niedawnej naszej rozmowie prezes Grupy Unimot Adam Sikorski mówił, że baza Unimot Terminale może jeszcze się powiększyć, ponieważ dysponujecie odpowiednimi terenami. Czy podtrzymują Państwo takie zamiary?
Tak, prowadzimy analizy dotyczące rozbudowy pojemności magazynowych. Dysponujemy dużymi terenami inwestycyjnymi, szczególnie w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle, ale na tym etapie nie możemy jeszcze mówić o szczegółach.
* cały wywiad z prezesem Unimot Terminale Januszem Michałkiem publikujemy w:
Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby zapoznać się z BEZPŁATNYM pełnym wydaniem <<
© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.