Prezes UOKiK podał się do dymisji

Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego 20 grudnia 2019 roku powołała Marka Niechciała na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W związku z tym Marek Niechciał złożył dymisję z obecnie pełnionej funkcji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą 23 grudnia 2019 roku przyjął premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów Marek Niechciał będzie pełnił obowiązki Prezesa UOKiK do czasu powołania jego następcy. Stanowisko w UFG obejmie po zakończeniu funkcji prezesa UOKiK, od 1 lutego 2020 r.

Równocześnie urząd wszczął procedurę naboru na stanowisko prezesa UOKiK.

Marek Niechciał, od 2016 roku prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wcześniej pracował m.in. w Narodowym Banku Polskim i organie nadzoru ubezpieczeniowego. W zarządzie UFG będzie odpowiadał za realizację funkcji gwarancyjnych, zarówno dla sektora ubezpieczeniowego, jak i turystycznego.

– Z dużym zadowoleniem przyjmuję wzmocnienie zarządu UFG poprzez powołanie do jego składu Marka Niechciała – powiedziała Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG. – Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe Marka zostaną wykorzystane w optymalizowaniu i zarządzaniu rozwiązaniami zapewniającymi stabilne wypełnianie przez Fundusz funkcji gwarancyjnych – dodała.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.