Prezes zarządu PSP Huzar: Liczymy na stabilizację

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS – RAPORT 2023] Ze względu na naszą pozycję rynkową musimy oczekiwać na działania dużych operatorów. Liczymy na to, że rynek się ustabilizuje po zmianach operatorów, zawirowaniach w dostawach paliw, co pozwoli ponownie robić plany długodystansowe – mówi Ireneusz Jabłonowski, prezes zarządu PSP Huzar.

Ireneusz Jablonowki Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT

Jakie wydarzenia w kontekście PSP Huzar uważa Pan za najważniejsze w okresie sierpień 2022 – sierpień 2023?

Niestabilność rynku energetycznego na całym świecie, w szczególności sektora ropy naftowej bardzo mocno odbija się na tym, co dzieje się na polskim rynku paliw. Ten obszar po wielu latach względnej stabilności w ostatnim czasie poddawany jest wręcz ekstremalnej presji. Pandemia Covid-19, wybuch wojny z agresja Rosji na Ukrainę to tylko jedna strona destabilizująca sektor paliwowy. Przeciwległy nurt to polityka i inflacja, co wpływa na nastroje konsumenckie i obecne ceny paliw. Wszystkie te elementy, ogniskują się na stacjach paliw. Przy dystrybutorze klienci są zaskakiwani cenami paliw, jak i właściciele, którzy nie doświadczali wcześniej obaw o brak oleju napędowego czy benzyny. Nowością dla właścicieli PSP HUZAR były na pewno braki lub reglamentacja paliw na przełomie maja i czerwca tego roku. Mimo tego stacje sieci HUZAR działają bez zakłóceń.

Jak rozwijała się firma i sieć detaliczna przy uwzględnieniu tzw. czynników zewnętrznych (sytuacja gospodarcza, wysoka inflacja, zmiana kierunku dostaw itp.)?

Kondycję gospodarki najlepiej obrazują nastroje konsumenckie. W zależności od regionu obserwujemy pewne różnice, które przekładają się na większą lub mniejszą skłonność do rozwoju biznesu lub większej zachowawczości, czekając na to co się zadzieje.
PSP HUZAR nie odnotowała w ostatnim roku spektakularnych sukcesów, ale raczej stabilny wzrost. Optymizm gospodarczy, mimo niełatwych czasów, ilustruje szereg realizowanych inwestycji.
Wiele stacji w ostatnim roku przeprowadzało modernizacje, myjni i sklepów, łącznie z gruntownym remontem lub w niektórych przypadkach na nowo wybudowanych obiektów. Należy pamiętać, że w środowisku w jakim funkcjonujemy stacje paliw są ważnym pracodawcą i ośrodkiem mającym wpływ na niezakłócone działanie wielu podmiotów gospodarczych. To ważna, choć nie zawsze dostrzegana rola.

Jakie perspektywy widzi Pan dla firmy oraz dla rynku na najbliższe miesiące?
Ze względu na naszą pozycję rynkową musimy oczekiwać na działania dużych operatorów. Liczymy na to, że…*

* Cały komentarz Ireneusza Jabłonowskiego, prezesa zarządu PSP Huzar do przeczytania w najnowszym Raporcie 2023 – Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 24.10.2023
Aktualizacja: 25.10.2023