Prezeska Shell Mobility: Priorytetem bezpieczeństwo energetyczne

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS – RAPORT 2023] Jako Shell możemy zagwarantować, że ciągłość dostaw paliw jest zapewniona, a nasi klienci mogą być spokojni o ich dostępność – mówi prezeska Shell Mobility i członkini zarządu Shell Polska, Monika Kielak-Łokietek.

Monika Kielak Lokietek Liderzy Rynku Dostawcy dla stacji paliw RAPORT

Z pewnością miniony rok był pełen zawirowań i ciągłych, bezprecedensowych zmian, które wpływały na łańcuch dostaw. Jako Shell możemy jednak zagwarantować, że ciągłość dostaw paliw jest zapewniona, a klienci stacji Shell mogą być spokojni o ich dostępność.


Nikt z nas nie spodziewał się sytuacji, jaką wywołała rozpętana rok temu przez Rosję wojna w Ukrainie. Efektem tej agresji był niepokój w gronie kierowców i emocjonalne reakcje klientów, którzy masowo wykupowali paliwo, chcąc zgromadzić zapasy w obawie przed potencjalnymi brakami. Nic takiego jednak nie miało miejsca, chwilowe przerwy w sprzedaży paliw były spowodowane limitami logistycznymi łańcucha dostaw, a nie brakami magazynowymi. Bazy paliw nie były w stanie w krótkim czasie zwiększyć kilkukrotnie ilości wydawanych produktów.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka

Wojna w Ukrainie przełożyła się także na wyzwania ogólnorynkowe i wzrosty kosztów, które dotyczą także nas jako Shell. Mam tu na myśli wyzwania związane z kosztem dystrybucji paliw czy prowadzeniem samych stacji, na których niezmiennie dbamy o to, aby zapewniać najwyższe możliwe standardy obsługi klienta. Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie możemy jednak stwierdzić, że rynek paliwowy w Polsce dobrze poradził sobie z niespodziewaną sytuacją i stopniowo przygotowywał się do wprowadzanych z biegiem czasu kolejnych pakietów sankcji. Wynika to między innymi z dywersyfikacji kierunku dostaw, dzięki czemu możliwe są elastyczne reakcje na perturbacje rynkowe, zarówno te spodziewane jak i niespodziewane.

2023 będzie dla nas wszystkich rokiem kolejnych wyzwań, w tym przede wszystkim tych związanych z bezpieczeństwem energetycznym. Kluczowe w tym zakresie będzie nawiązywanie współprac z pewnymi i sprawdzonymi dostawcami, którzy zagwarantują dostarczenie dobrej jakości produktu, mając na uwadze jego nierosyjskie pochodzenie. Kolejnym wyzwaniem przed jakim staniemy będzie pomoc Ukrainie w procesie odbudowy po zakończeniu działań wojennych. Jako Shell jesteśmy przygotowani na czekające na nas wyzwania. Przewoźnicy jak i kierowcy pracujący dla nas są ekspertami w swoich dziedzinach, pracują bezpiecznie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, które są bardzo wysokie. Pracownicy naszych stacji są ekspertami w obsłudze klientów. Wspaniale współpracujące ze sobą zespoły w firmie Shell jak i wspierające firmy partnerskie są podstawą naszego sprawnego działania.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.03.2023
Aktualizacja: 14.03.2023