Przygotowania do otwarcia Subway’a na BP

Udostępnij artykuł

Ten projekt w dalszym ciągu jest na etapie przygotowań, dlatego nie mogę udzielić żadnych dodatkowych informacji – wyjaśnia Martin Princ.

– Niestandardowe lokalizacje, czyli takie, w których nie spodziewamy się zobaczyć typowej restauracji stanowią dla nas drugi główny sposób ekspansji. Do tej grupy należą również stacje benzynowe. Obecnie ponad 7 tys. Z 32 tys. naszych punktów są otwierane właśnie w niestandardowych miejscach. Spodziewamy się, że w przyszłości będziemy się rozwijać na stacjach paliw w Polsce – mówi Martin Princ z Subway’a.

Jak podkreśla przedstawiciel firmy, restauracje Subway nie są zarezerwowane jedynie dla stacji dużych koncernów paliwowych. – Myślę, że często nie jest to kwestia marki, ale dobrze zlokalizowanej stacji benzynowej, która może przyciągnąć odpowiednią liczbę klientów. Obecnie jesteśmy w stanie uruchamiać lokale Subway na stacjach benzynowych. Wiążemy duże nadzieje z lokalizacją jaką są stacje benzynowe.

Subway to sieć franczyzowych restauracji szybkiej obsługi, które oferują przede wszystkim kanapki i sałatki. Firma należy do Doctor’s Associates, Inc. i posiada ponad 32,6 tys. lokali w 91 państwach. W Polsce działają Pierwsza placówka Subway w Polsce powstała w Krakowie w 2004 roku na Placu Dominikańskim, niedaleko Rynku Głównego. Obecnie w Polsce znajdują się 34 restauracje: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bielsku-Białej, Poznaniu, Szczecinie, we Wrocławiu, w Łodzi, Płocku, Opolu, Rzeszowie i Lublinie. Tymczasem dziesięć kolejnych jest w przygotowaniu. Nowe placówki zlokalizowane będą m.in. w Wałbrzychu, Warszawie, Gdańsku, Opolu, Kielcach, Ostrowie Wielkopolskim, Pyrzowicach k. Katowic i Szczecinie. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami firmy na 2010 rok planowane jest uruchomienie przynajmniej 2 tys. nowych restauracji na całym świecie. Na bieżący rok zapowiedziane jest 20 otwarć w Polsce, pięć w Czechach oraz kilka na Węgrzech i Słowacji. Firma korzysta z obecnej sytuacji gospodarczej, która daje więcej możliwości pozyskania atrakcyjnych lokalizacji za przystępną cenę. W najbliższym czasie Subway otworzy swoją kolejną restaurację w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie. Będzie to czwarta placówka w tym mieście i czterdziesta czwarta w Polsce.
 

Opublikowano: 17.05.2010
Aktualizacja: 17.05.2010