Restrykcje zaostrzone w kolejnych województwach

Udostępnij artykuł
W czwartkowej konferencji prasowej uczestniczyli: minister zdrowia Adam Niedzielski oraz rzecznik rządu Piotr Müller. W czasie spotkania poinformowano o dalszych ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa. W związku z tym w województwie mazowieckim i lubuskim od 15 do 28 marca zostaną zamknięte m.in hotele, kina, teatry czy centra handlowe.

Podobna sytuacja dotyczy Warmii i Mazur oraz Pomorza. Ograniczenia w tych regionach zostały wprowadzone lub zapowiedziane wcześniej. Od 15 marca dołączą do nich kolejne obszary.

Obserwujemy przyrost dziennych zachorowań. Średnia dzienna z ostatnich siedmiu dni, przekroczyła poziom 14 tys. Sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych regionach. Nadal najtrudniejsza jest w województwie warmińsko-mazurskim. Podobnie na Pomorzu. Dalej mamy województwo mazowieckie i lubuskie. Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu analogicznych rozwiązań właśnie w tych regionach – powiedział Adam Niedzielski.

Mieszkańcy Mazowsza i województwa lubuskiego otrzymają darmowe maseczki. Restrykcje w pozostałych regionach pozostają bez zmian.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 11.03.2021
Aktualizacja: 11.03.2021