Rezygnacja prezesa PGNiG

Udostępnij artykuł
[HOT NEWS!] W środowym komunikacie spółka PGNiG poinformowała, że Jerzy Kwieciński złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, z dniem 22 października 2020 r.

Jako powód decyzji Jerzego Kwiecińskiego o rezygnacji ze stanowiska prezesa zarządu PGNiG podano sprawy osobiste. W mediach – RMF FM czy Puls Biznesu – pojawiły się sugestie, że realną przyczyną rezygnacji był konflikt z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen. Przypomnijmy, że 14 lipca podpisano list intencyjny w sprawie przejęcia PGNiG przez PKN Orlen.

Jerzy Kwieciński został powołany w skład zarządu PGNiG VI kadencji z dniem 10 stycznia 2020 roku. Wcześniej, w listopadzie 2015 r. został powołany na pierwszego zastępcę wicepremiera Mateusza Morawieckiego w ministerstwie rozwoju w rządzie Premier Beaty Szydło. Od stycznia 2018 r. sprawował urząd Ministra Inwestycji i Rozwoju w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego, a od września 2019 r. jednocześnie funkcję Ministra Finansów, które pełnił do 15 listopada 2019 r. Zajmował się m. in. przygotowaniem i realizacją Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz realizacją polityki spójności.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 21.10.2020
Aktualizacja: 21.10.2020