Robert Zarzecki: Czas dużych inwestycji

Udostępnij artykuł
Ostatnie dwanaście miesięcy, to wreszcie okres bez przełomowych zmian w kwestiach regulacyjnych na rynku paliwowym. Dzięki wcześniejszemu uporządkowaniu zagadnień prawnych można było w pełni skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie na rozważaniach o szarej strefie i nierównej z nią walce – powiedział Robert Zarzecki, wiceprezes Citronex I na łamach publikacji „Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2018”.

Wszystkie wcześniej wprowadzone regulacje miały oczywiście pozytywny wpływ na funkcjonowanie stacji paliw, na których stale odnotowywaliśmy wzrost sprzedaży. Wprawdzie większą sprzedaż udało się połączyć z polepszeniem parametrów marżowych, szybki wzrost płac oraz innych pozycji kosztowych sprawił jednak, że nie udało się tego przełożyć na wzrost dochodów. Nasze stacje zlokalizowane są przy zachodniej granicy, co sprawia, że wysokością płacy musimy w pewnym sensie konkurować również z realiami panującymi na niemieckim rynku pracy.

Dla Citronex i marki Dyskont Paliwowy, to czas dużych inwestycji. Wprawdzie nie pojawiły się w tym czasie na mapie nowe obiekty z naszym logo, ale zostały zainicjowane bądź kontynuowane inwestycje w trzech bardzo istotnych lokalizacjach. W Gubinku rozpoczęła się budowa stacji przy przejściu granicznym z Niemcami. Obiekt po otwarciu będzie działał pod szyldem BP. Ruszyły również prace w Kątach Wrocławskich, gdzie w przyszłym roku pojawi się kolejny Dyskont Paliwowy. To stacja, która dzięki swojej lokalizacji przy węźle autostrady A4 będzie mogła obsługiwać ruch samochodów osobowych, ciężarowych oraz autokarów zarówno w kierunku Wrocławia, jak i zachodniej granicy.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Dobiegają końca prace budowlane na naszej drugiej stacji w Zgorzelcu. Projektując ten obiekt postawiliśmy sobie za cel oddać do dyspozycji klientów stację, która po pierwsze nada nowy wizerunek marce, a po drugie wpisze się w kierunek rozwoju nowoczesnych stacji paliw. To bardzo duża inwestycja. Do swojej dyspozycji klienci otrzymają ponad trzydzieści stanowisk tankowania. Jesteśmy pewni, że zaproponowane tam rozwiązania multimedialne oraz interesujący design spotkają się z życzliwym przyjęciem zarówno ze strony klientów, jak i branży. Obok stacji paliw stanie już jedenasty, czterotunelowy obiekt w sieci Myjni Tir Citronex, a na klientów dysponujących samochodami elektrycznymi będą czekać cztery superszybkie ładowarki tego typu pojazdów.

Również już istniejące obiekty chcemy wyposażać w ładowarki samochodów elektrycznych. Pierwszą zainstalowaliśmy na stacji w Lipianach, a kolejną przy Dyskoncie Paliwowym w Stoku. Zakończyliśmy również testy systemu wydawania płynu do spryskiwaczy poprzez dystrybutory, które są wpięte w system sprzedażowy. Pierwsza taka instalacja działa już na stacji w Zgorzelcu. Tego typu rozwiązanie jest bardzo wygodne i ekonomiczne oraz daje możliwość zapłaty za płyn wszystkimi metodami płatności. Instalacje tego typu staną się standardem na wszystkich naszych stacjach.

Zakładamy stałe zwiększanie się ilości stacji pod naszym logo. Wciąż szukamy lokalizacji pod budowę nowych obiektów oraz działających stacji w celu ich przejęcia. Nie zależy nam jednak na ilości obiektów, ale przede wszystkim na jakości i strategicznym położeniu poszczególnych lokalizacji.

Komentarz pana Roberta Zarzeckiego ukazał się na łamach specjalnego wydania magazynu właścicieli stacji paliw „Stacja Benzynowa & Convenience Store” pt. „Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna – Raport 2018”.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.10.2018
Aktualizacja: 16.10.2018