Adam Ochmann: Rok 2022 był dla nas dynamiczny

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej, spowodowanej wojną w Ukrainie, udało nam się zrealizować plany ekspansyjne w 2022 roku. Firma planuje sukcesywnie się rozwijać i otworzyć w 2023 roku nowe obiekty – mówi Adam Ochmann, właściciel sieci stacji paliw Ochman.

Adam Ochmann Stacja Benzynowa Convenience Store

Ile stacji znajduje się obecnie w Państwa portfolio?

W naszym portfolio obecnie znajduje się 25 stacji benzynowych. Pod marką Ochman aktualnie uruchamiamy dla klientów czternasty obiekt w Miliczu przy ul. Trzebnickiej (poprzednio Orlen).

Jakie macie Państwo plany inwestycyjne, jeśli chodzi o poszerzanie oferty?

Aktualnie wdrażamy dla klientów nową, rozbudowaną ofertę gastronomiczną. Przygotowaliśmy rozszerzenie konceptu kawowego wraz z odświeżeniem logo Ochman Cafe.
Warto wspomnieć, że obecnie wyposażamy stacje w punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca, gdzie nasi klienci będą mogli odpocząć w czasie ładowania samochodu.

Duże sieci paliwowe stawiają na rozwój konceptów gastronomicznych i kawowych. Zapraszają do współpracy sieci restauracyjne oraz znane postaci ze świata kulinariów, a jak to wygląda w przypadku mniejszych firm? Na co stawiają Państwo w tym zakresie?

Chciałoby się powiedzieć, ze nie możemy porównywać się do dużych koncernów paliwowych, ponieważ ich zasoby finansowe oraz kadrowe znacznie się różnią od mniejszych sieci, jednak nie uważam, żeby mniejsze sieci, w tym nasza, odstawały, jeżeli chodzi o koncept gastronomiczny czy kawowy. Przygotowywaliśmy nowa ofertę gastronomiczno-kawową. Wprowadzamy do sieci mrożone kawy, lemoniady, shake’i mleczne oraz koktajle ze świeżych owoców. Jeżeli chodzi o gastronomię przygotowaliśmy szeroka gamę zapiekanek, tortilli, dań obiadowych oraz burgerów. Mniejsze sieci muszą rozważniej wybierać swoją ofertę, indywidualnie podchodzić do każdej lokalizacji, ponieważ każda ma inny potencjał sprzedażowy. Niedostosowanie oferty pod dany punkt skutkować będzie zwiększeniem strat, które jak wiadomo są niepożądane przez właścicieli.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa marzec kwiecien okladka tekst

Jakie są Państwa plany w zakresie rozbudowy własnej sieci? Czy trwają przygotowania do otwarcia kolejnych punktów?

W czerwcu minie 10 lat, jak postanowiłem budować sieć stacji paliw Ochman, udało mi się w tym czasie zbudować młody, ambitny zespół, który nie boi się postawionych im wyzwań i chce dalej budować razem markę Ochman. Muszę szczerze powiedzieć, że gdyby nie mój zespół to nie byli byśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz. Firmy z którymi współpracujemy realizują nasze projekty na najwyższym poziomie, a co również jest ważne prace przebiegają bardzo sprawnie. Te wszystkie wymienione osoby mają ogromy wpływ na sukces, który wspólnie osiągamy. Firma planuje… Cały wywiad publikujemy w Stacji Benzynowej & Convenience Store marzec-kwiecień 2023. Kliknij, aby zapoznać się z pełną treścią.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 23.05.2023
Aktualizacja: 26.05.2023