Rośnie liczba stacji autostradowych

Udostępnij artykuł

Największy wzrost zanotowała grupa Lotos, która na koniec ubiegłego roku miała tylko jedno Miejsce Obsługi Podróżnych. Teraz gdański koncern prowadzi już siedem takich stacji. Najwięcej jednak stacji przy autostradowych przypada na PKN Orlen, który prowadzi 18 takich obiektów. Ponadto sześć stacji położonych przy najszybszych drogach posiada Shell.

Warto przypomnieć, że GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

W styczniu 2010 r. minęło czternaście lat istnienia spółki Lotos Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie w sieci Lotos funkcjonuje ponad 300 stacji, dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych. Lotos Paliwa posiadają również certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

Opublikowano: 13.08.2010
Aktualizacja: 13.08.2010