Rusza III runda Orlen Skylight Accelerator

Udostępnij artykuł
Orlen Skylight Accelerator to program skierowany do startupów z całego świata. Trzecia runda wystartowała 22 listopada 2021 roku i potrwa do 20 grudnia. Tym razem na uczestników czeka dziewięć wyzwań technologicznych, w takich obszarach jak: Cyfrowa organizacja, Nowoczesna stacja i klient przyszłości, Zielona transformacja oraz Woda w procesach przemysłowych.

Program Orlen Skylight Accelerator został uruchomiony w dniu 15 lipca br. Od tego czasu odbyły się już dwie rundy naboru startupów, w których udział wzięło ponad 180 spółek z Polski i zagranicy. Spółki mogły składać propozycje biznesowe w odpowiedzi na prawie 50 wyzwań technologicznych w takich obszarach jak sprzedaż detaliczna, logistyka, BHP czy energetyka. Przedstawiciele obszarów biznesowych w PKN Orlen spotkali się z ponad 70 zespołami w ramach tzw. pitch decków, podczas których prezentowane były oferowane rozwiązania.

Po zakończeniu I rundy do dalszej współpracy zaproszone zostały aż 4 podmioty. Aktualnie przygotowywane są umowy wdrożeniowe i wszelkie kwestie formalne, które pozwolą przejść do realizacji pilotaży. Zgodnie z harmonogramem Programu pierwsze testy rozwiązań rozpoczną się już pod koniec bieżącego roku.

– Zainteresowanie programem od samego początku było bardzo duże. Orlen Skylight Accelerator w krótkim czasie zbudował sobie rozpoznawalność nie tylko wśród firm z Polski, ale także w gronie spółek z zagranicy. Świadczy to niewątpliwie o dużym potencjale, jaki innowatorzy z całego świata dostrzegają we współpracy z PKN Orlen – powiedział Łukasz Kopeć, kierownik Działu Innowacji i Akceleracji w PKN Orlen.

Wśród wyzwań opublikowanych w ramach III rundy naboru znalazły się m.in.

• Digitalizacja procesów sprzedażowych na stacjach PKN Orlen
• Redukcja opakowań plastikowych
• Zastosowanie technologii cyfrowych umożliwiających śledzenie i redukcję CO2
• Wykorzystanie dronów do identyfikacji potencjalnych źródeł emisji zanieczyszczeń i odorów
• Zaawansowane metody usuwania zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych ze ścieków przemysłowych

Startupy, zakwalifikowane do Programu uzyskają poza dostępem do infrastruktury operacyjnej, także wsparcie zarówno specjalistów i ekspertów koncernu oraz mentorów zewnętrznych.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie informacje dotyczące prowadzonych naborów można znaleźć na stronie www.innowacje.orlen.pl.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.12.2021
Aktualizacja: 01.12.2021