Ruszyła nowa kampania promocyjna na stacjach Orlen

PKN Orlen wystartował z wiosenną akcją promocyjną pt. „Tak wiele dobrego na stacjach Orlen”. Koncern zachęca, aby tankując paliwo wypróbować w promocyjnej cenie jednej z ulubionych przekąsek kierowców z menu StopCafe.

Celem akcji jest zachęcenie kierowców do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej na stacjach Orlen. Przez cały miesiąc klienci tankujący paliwo za minimum 100 zł będą mogli zakupić wrapa za jedyne 5 zł. Akcji towarzyszy 30-sekundowy film promocyjny. 

Komunikacja kampanii „Tak wiele dobrego na stacjach Orlen”, którą od strony kreatywnej przygotowała i zrealizowała agencja Grey, przy współpracy z domem mediowym Sigma Bis, obejmuje reklamę w telewizji, radiu, prasie i w internecie, formę outdoor, a także własne kanały PKN Orlen, w tym nośniki POS na stacjach koncernu. 

Segment detaliczny Grupy Orlen obecnie ma duży wkład do wyników koncernu, dlatego PKN Orlen konsekwentnie stawia na jego rozwój. Tylko w 2020 r. zysk operacyjny tego segmentu osiągnął rekordowy poziom 3,3 mld zł. Ten obszar jest też ważnym elementem strategii Grupy Orlen w perspektywie 10 lat.

PKN Orlen inwestuje w sieć stacji paliw, budując nowe obiekty i unowocześniając te, które już istnieją. W ten sposób chce jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom klientów, a także utrzymywać konkurencyjność na wymagającym rynku sprzedaży detalicznej. 

W ostatnim raporcie IBRiS pt. „Analiza postrzegania stacji paliw w Polsce” stacje Orlen zajęły pierwsze miejsce w niemal wszystkich kategoriach. Jak wynika z raportu, klienci szczególnie doceniają jakość oferowanego na stacjach Orlen paliwa oraz szeroką ofertę gastronomiczną. W ocenie niemal 80 proc. uczestników ankiety, spośród ośmiu uwzględnionych w raporcie marek paliwowych, Orlen jest najbardziej profesjonalny, innowacyjny i prestiżowy.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.